Wpis z mikrobloga

Obejrzyjcie film, zwróćcie uwage na jeden z komentarzy i przypatrzcie się dobrze w jaki sposób Szpilka za każdym razem ląduje na dechach. W walkach z Mollo za każdym razem dostaje cios kontrujący po swojej akcji, za każdym #!$%@? razem. Dwie walki, cztery razy dechy i za każdym razem Mollo ładuje mu bombę w momencie ataku i odsłonięcia się. Czemu o tym piszę? bo kilka lat później dokładnie w takim sam sposób Szpilka zostaje skończony przez Wildera, a wczesniej przez Jenningsa. Wilder niedawno w wywiadzie przyznał, że doskonale wiedział o tym, że Szpilka ma błędy w obronie, w momencie ataku odsłania się za każdym razem tak samo ( obejrzyjcie walkę z Wilderem, widac doskonale, że Wilder poluje na jeden cios, Szpilka cała walkę atakuje dokładnie tak jak z Mollo, cepy, zejście na dół, próba trafienia sierpem i odsłonięcie szczęki, gleba). Niestety w walce z Kownacki było dokładnie to samo widać, plus jeszcze gorsza obrona, a właściwie jej brak. W Walkach z Mollo i Wilderem Szpilka co prawda potrafił z tego chaosu wyprowadzic dobre ciosy, tak w starciu z Kownackim często przestrzeliwał ciosy. Moim zdaniem, jeżeli gośc nie umie wyeliminować przez bite 5 lat błędu, który spowodował u niego 3 porażki i 4 nokdauny w walkach z Mollo, nie ma czego szukac w zawodowym boksie. On jeszcze może zostać mocno znokautowanym, bo stracił pewnośc siebie, która dała mu wygrane z Mollo, a utrwalonych błędów nie umie wyeliminować. Dałem się zjeść tej medialnej otoczce Szpilki, jak sie bliżej przyjrzeć jego walkom, on jest totalnie przeciętny, a sama walka z Kownackim momentami wyglądała jak starcie dwóch amatorów gdzieś w remizie w Parzęczewie Dolnym.

W komentarzach ten film z Wilderem, w którym opowiada o KO jaki zrobił Szpilce, film już się tu pojawił, ale w kontekście poprzednich walk Artura dobitnie pokazuje, jak prosty technicznie i taktycznie jest Artur. Drugi film to KO Jenningsa, i dokładnie taki sam sposób posłania Szpilki na deski.

#boks #ciekawostki
Obserwatorzramienia_ONZ - Obejrzyjcie film, zwróćcie uwage na jeden z komentarzy i pr...
  • 32
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: z Kownackim to zachowal sie po prostu jak kretyn odslaniajac sie gdy ten na niego nacieral.

Wczesniej faktycznie za kazdym razem odsloniecie po cepie, zejscie nisko na nogach i dostaje bombe. Szpilka jest nie najgorszym bokserem, podoba mi sie jak sie rusza i ze czasem potrafi zawalczyc z chlodna glowa. Jak dla mnie to nie jego kategoria wagowa. Ale na mistrza sie nie nadaje. Jest na wyzszej polce przecietniakow
  • Odpowiedz
z Kownackim to zachowal sie po prostu jak kretyn


@PtactwaWiele: Najpierw dostał bombę przy linach ataku to go zamroczyło, opuścił ręce i zgrywał kozaka, ale był juz na odcięciu i Kownacki go dokończył.

Szpilka jest nie najgorszym bokserem, podoba mi sie jak sie rusza


@PtactwaWiele: To nie jest gorączka sobotniej nocy, żeby faworyzowac kogos kto sie ładnie rusza. Walkę analizował Masternak i dobrze powiedział, że Szpilka jest aktywny na nogach
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Ale jego footwork z Kownackim to była jakaś porażka, wypadał z balansu czasem nawet bez ataku, wglądało jakby nie boksował przez 1,5 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z Wilderem jednak jego styl poruszania był dużo lepszy. Wiem że Wilder miał dobry styl do tego bo polował na jeden cios i nie spychał go do lin, ale jednak z Kownackim Szpilman był jakiś zagubiony. Chcę zobaczyć tę
  • Odpowiedz
@Frank_Parker jesli Szpilka znowu by walczył w stylu o jakim pisalem, to Diablo by go szybko ustrzelił, nie jest efwktowny ale kowadlo w łapie ma a i doswiadczenja tyle co nie jeden bokser. Z Gasijewem marne szanse, moze uda mu sie trafić, na punkty nie wygra na pewno bo jest bardzo bierny w oststnich walkach, ostatnio wygral ale moim zdaniem walka była na remis.
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: to wszsytko są błedy na zmęczeniu on juz wtedy ledwo człapie to jego kicanie po ringu go wiele kosztuje, tez sie dałem nabrac ze z niego co bedzie ale on nie robi zadnych postepów chyba ze wiecej kicania, broda wysoko i zawsze dostaje w punkt xD
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: musze sam przyznac,ze uwazalem Artura za jedynego polskiego prospecta w ciezkiej. Walka z Wilderem,mimo ze zakonczona KO, pokazala ze jak chce to moze byc na poziomie pierwszej 10. Nie przegral w 1 czy 2 rundzie. Ale tak jak piszesz,Artur traci glowe w momencie przyjecia ataku. Cos mu w mozgu sie przelacza i zamiast sie bronic idzie na wymiane albo na bujane uniki przy linach. Mysle ze Shields jednak cos w
  • Odpowiedz