Wpis z mikrobloga

Mirki, w przyszły wtorek mam kolejny etap rozmowy o pracę jako backdev.
Nigdy nie programowałem komercyjnie i nawet nie wiem czego mam się spodziewać po etapie 'challange'. Jakieś rady?
Na razie znam jakieś podstawy w stylu postawienie strony, system logowania, routing, zbieranie danych ze strony. Czego mogę się jeszcze spodziewać?

#programowanie #javascript #nodejs #backend
  • 13
@Roxerood: Startujesz jako backend w Node.js tak?? Ostatnio też startowałem, ale na seniora i tak z pamięci jakie pytania dostałem:

1. Jak działa Node.JS, co to jest event loop, jaki silnik Javascriptowy pod spodem pracuje. (co to jest event loop, silnik V8, jak działają hidden class, deoptymalizacja itp.)

2. Jak działa system modułów JS (common.js oraz ES6 import)

3. Czego nie należy robić w serwerach (backendach) Node.JS z pkt widzenia wydajności?
@Roxerood: No to śmiało, przypominam Ci że to były pytania dla seniora ( ͡° ͜ʖ ͡°) Było jeszcze troche takich technologicznych o bazy i inne bzdury ale ogólnie spokojnie z podniesioną głową i nie bać się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzymam kciuki cumplu!
@Kiciuk: Hmm ostatnio jak szukałem pracy to miałem zderzenie z rekrutacjami w różnych firmach i powiem szczerze że podejścia są bardzo skrajne, serio. Niektórzy robią 3 etapowe weryfikacje z testami, pytaniami, programowaniem z rekruterem, zadaniami rekrutacyjnymi a inni biorą Cię jednego dnia na rozmowe, pogadasz i dobrze nie zdążysz dojechać do domu z biura już mówią że "masz tę robote".