Wpis z mikrobloga

Mircy, są jeszcze jacyś inni godni uwagi dostawcy internetów we #wroclaw oprócz oragne, netia, upc, vectra czy moico?
Przeprowadzam się od sierpnia i dostępność usług w budynku z 2008 roku (w mieście, nie na obrzeżach) to jakaś masakra. Netia może maks 20mbps i to po podłączeniu linii telefonicznej. Moico nie ma wcale. UPC do 120mbps daje tylko 10mbps uploadu - z tym, że nie jestem pewien, bo jeszcze nie dzwoniłem. Vectra ma taki sam stosunek up/down ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jestem bardzo niepocieszony (òóˇ)

Skończy się pewnie na Vectrze... Ktoś używa? Coś mi się obiło wyraźnie o uszy, że jakość ich usług do najlepszych nie należy. Prawda to?

  • 30
@MarekKaa: Nie rób sobie tego. Internet z Vectry co 5 minut mi się rozłącza, muszę ręcznie rozłączać się i łączyć z internetem. I po kablu, i po wifi. Jak poczytasz na fejsie to bardzo dużo osób tak ma. Po wifi prędkość to żart, po kablu jeszcze jakoś daje radę. Mam umowę na 100 Mbps, zwykle po kablu jest w granicach 90 Mbps downloadu i 5 Mbps uploadu, po wifi download 30
@MarekKaa: ja chyba trzy lata miałem Vectrę (bez TV, na Nowym Dworze) i awarie były bardzo sporadyczne, więc to zależy od okolicy, w której mieszkasz. Chyba, że coś się przez ostatni rok zmieniło.

@Bukaa_: Na czym te 30 po wifi, moze urzadzenie laczy sie po g a nie n? albo masz jakis gownomodem od nich? Moze czas albo wymienic albo kupic sobie router jak chcesz miec wincyj. U mnie bylo OK.
@MarekKaa: Na Kamiennej netia daje 20? Cos slabo. BTW U mnie Netia dawala 100/10, jest 100/50 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bukaa_: W warszawie nie miałem z Vectrą problemów w trzech lokalizacjach. Ale jak umowa była na dziadka (niedosłyszy) to mu przez telefon wcisnęli tyle rzeczy, że z 40zł/mc zrobiło się 240...
Ale tak to chyba wszędzie
@Vokil: No z tym uploadem trzeba się będzie pogodzić. Teraz mam 50 i rzadko, bo rzadko, ale wykorzystuje to wrzucając duże rzeczy do chmury, dysku google itp.

@Rumuncajz: Głupio, że strona Netii pokazuje, ze usługi są dostępne, po tym jak wybiorę sobie 100 czy nawet 300 mbps, ale Pan na infolinii powiedział mi to co napisałem wyżej...

@plnk: Nie wiem, czy coś zmieniło i nie wiem jak to wygląda
@mroz3: U mnie wręcz przeciwnie. Przez ponad 3 lata korzystania, awarie były dwie (krótkie bawrdzo) i na infolinii od razu mi powiedzieli co się stało, i do której będzie to trwać. I to nawet awaria nie z ich winy, bo w jakiejś rozdzielni coś robili i musieli wszystko wyłączyć. No chyba, że to standardowy wał. Tak czy siak, usługa wróciła do czasu, o którym mówili. Wygląda na to, że lokalizacja ma
@MarekKaa: ja od przejscia na upc nie mam problemów aktualnie 120/10 za 49 zł mam i jestem zadowolony, szkoda ze nie symetrycznie ale cóż technology not here, yet :)

@MarekKaa: Jakoś super, ale oszukujo - miało być 100/50 a jest 108/54 ( ͡° ͜ʖ ͡°) A serio - po pół roku żadnych zastrzeżen, działa super. Szkoda że nie jesteś w zasięgu.