Wpis z mikrobloga

@enforces: wywolaj ja w kodzie z odpowiednim parametrem? getPromotionsHome2(395) i to wszystko :p Twoj fragment zawiera domyslna wartosc parametru funkcji wiec mozesz ja wywolac rowniez nie podajac zadnego (getPromotionsHome2()), zostanie uzyty domyslny a wiec 390
@niewiemcotuwpisac: chyba nie... dam calość. Głównie chodzi mi jak rozdzielić ze sobą id kategorii "$idCat = 390 && 395" by nie wyrzucało błędów.

function getPromotionsHome2($idCat = 390 && 395){
$product = getAll("
SELECT p.id,p.price, tr.title, p.vat, p.stock, (SELECT ph.file FROM prod_photos ph WHERE ph.id_product = p.id ORDER BY ph.sort LIMIT 1) as file
FROM prod_products_trans tr, prod_products p
WHERE
p.flag_archive = '0'
AND tr.id_parent = p.id
AND tr.lang = '".DEFAULT_LANG."'
AND
@uirapuru: eksperymentuje i chce się nauczyć czegoś na błędach. Rozumiem że w tym wypadku nie da sie podać 2 wartości ?

a gdyby na sztywno wklepać id kategorii w "p.id_category = '$idCat'"?
@enforces: do funkcji jako parametr podaj tablicę z kategoriami, dla których ma coś zrobić.
Następnie użyj tablicę do generowania zapytań lub przy pomocy in_array() sprawdź czy warunek jest spełniony dla twoich kategorii.
@enforces: wklepanie na sztywno zadziała, ale zdegradujesz główny cel funkcji jako ze działa w oparciu o parametr i moze byc wielokrotnie używana. Dodaj jeszcze jeden parametr do funkcji i tak samo w środku funkcji lub możesz zamiast idCat (int) dać Array i tam prżekazac dowolna ilosc parametrów, ale zanim to zrobisz trzeba będzie przetworzyć te dane z tablicy i przekazać do zapytania, ale z taką wiedzą to będzie droga przez mękę