Wpis z mikrobloga

Orla Perć zdobyta, coś wspaniałego, polecam każdemu kto ma trochę kondycji i brak lęku wysokości. Wrażenia kapitalne. Można spróbować zrobić na początek druga i trzecia część, mnie udało się całość i najtrudniejszym odcinkiem jest pierwszy - od zawratu do koziego wierchu.
Decyzja o przejściu podjęta spontanicznie, po prostu trzeba było wykorzystać piękna pogodę która trafiła się wczoraj ( zmiana planu i wybranie Orlej zamiast Rysów nastąpiło tuż przed wyruszeniem). ABSOLUTNIE odradzam chodzenia tam gdy jest mokro, przy suchej skalę jak najbardziej do przejścia #tatry #zakopane #orlaperc
  • 27
via Android
  • 1
@ludzik Miałem zwykle rękawice bez palców do siłowni , spokojnie dają radę :) Nie tyle same łancuchy mogą pokaleczycć co elementy wspinaczki w miejscach gdzie ich nie ma i musisz łapać się skały
@Abruzzi: Ile zajęło ci przejście, skąd startowałeś, gdzie schodziłeś? Pierwszy raz jak Orlą robiłem to dała ostro po dupie, Kużnice - Orla - Kuźnice, z Krzyżne jak schodziłem do Murowańca to myślałem żeby tam zostać, strasznie monotonny i długi szlak. Drugim razem start był z Murowańca i na Krzyżne powiedziałem sobie - "Ale to już? Tak szybko?"
via Android
  • 0
@Abruzzi: Ile zajęło ci przejście, skąd startowałeś, gdzie schodziłeś? Pierwszy raz jak Orlą robiłem to dała ostro po dupie, Kużnice - Orla - Kuźnice, z Krzyżne jak schodziłem do Murowańca to myślałem żeby tam zostać, strasznie monotonny i długi szlak. Drugim razem start był z Murowańca i na Krzyżne powiedziałem sobie - "Ale to już? Tak szybko?"


@kynx start ze schroniska w Piątce, ok 1h30 łatwe dojście na Zawrat, stamtąd całą
via Android
  • 0
@Abruzzi: Ile zajęło ci przejście, skąd startowałeś, gdzie schodziłeś? Pierwszy raz jak Orlą robiłem to dała ostro po dupie, Kużnice - Orla - Kuźnice, z Krzyżne jak schodziłem do Murowańca to myślałem żeby tam zostać, strasznie monotonny i długi szlak. Drugim razem start był z Murowańca i na Krzyżne powiedziałem sobie - "Ale to już? Tak szybko?"


@kynx Zdecydowanie lepiej robić takie trasy ze schroniska, wcześniej wybrałem się z Kuźnic na
via Android
  • 4
@kynx Jest to oblegane schronisko fakt, ludzie śpią tam gdzie popadnie i nad ranem nie ma gdzie stopy włożyć :) jeśli odpowiednio wczesniej (w moim przypadku była to godz 15) zaklepiesz sobie miejsce w sali na materacu, jest okej) , cały tłum nadciąga wieczorem i brakuje miejsca w pokojach i sali z materacami, wtedy zostaje gleba, tam gdzie miejsce łącznie ze schodami :D Cena gleby 20 zł, pokoje mnie nie interesowały. Warunki
Abruzzi - @kynx Jest to oblegane schronisko fakt, ludzie śpią tam gdzie popadnie i na...

źródło: comment_0JwceAI8J54grdrwa8wZKGMiJHofgqeg.jpg

Pobierz
@Abruzzi Czerwona Ławka nie jest strasznie trudna. Robiłem ją przed 3 gimnazjum i był to mój pierwszy wypad w Słowackie Tatry :) z tego co pamiętam to kolejki na łańcuchach były, ale można spokojnie je obejść dosłownie krok obok szlaku, bez większego ryzyka :)
@Sepzpietryny: Takie rękawice? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ehe dziewczyna zaprosiła mnie dziś na rower. Zgodziłem się ochoczo, jako że jestem amatorskim kolarzem szosowym. Ustawka oczywiście o 6 rano pizgawica straszna, więc założyłem moje super oddychające rękawice na warunki wilgotne o wadze 0,1 grama. Kosztowały 800 złoty, ale w takich od razu jeździ się szybciej. Na grzbiet narzuciłem nieprzepuszczjącą wiatru, dopasowaną bluzę za 1 tys złoty. Na koszulce
via Android
  • 0
@Bonnie_Parker Właśnie zainteresowałem się tematem i też podejmę ten szlak, w tym roku byłem na Wołowcu a to się tam zaczyna w okolicach :) Podejście na Przełęcz pod Chłopkiem też zapowiada się ciekawie