Wpis z mikrobloga

#krakow #oswiadczenie #niepopularnaopinia

Ostatnio zdarzyło mi się być w Krakowie samochodem. Byłem tam pierwszy raz w życiu i dla mnie to zjeb@ne miasto.

Po pierwsze macie zjeb@ną infrastrukturę. Żeby przedostać się z zachodu na wschód, trzeba jechać naokoło. Nie zaryzykowałbym przebijania się przez ciasne stare miasto z całą masą jednokierunkowych ulic. My w Łodzi nie mamy takich problemów, bo układ urbanistyczny jest normalny (szachownica). Niby wiem, że to przez zabytkowe stare miasto, ale współczuję krakowianom problemów komunikacyjnych.

Po drugie, kiedy wyjeżdżałem z miasta, postanowiłem odwiedzić (sugerując się Google Maps) podmiejski Park Krajobrazowy Województwa Małopolskiego. Zachciało mi się spaceru po lesie i odpoczynku na łonie natury. Nazwa "Park krajobrazowy" zobowiązuje. Kiedy dojechałem na miejsce, powiedziałem do siebie, że lasy macie jeszcze bardziej zjeb@ne. I wy się dziwicie, że macie smog? My mamy pod Łodzią las Łagiewnicki, a wy macie dookoła beton.
Pobierz hetman-kozacki - #krakow #oswiadczenie #niepopularnaopinia

Ostatnio zdarzyło mi si...
źródło: comment_Tw0eSKah1hNKxOivmL0Rq6TndsrC29QY.jpg
  • 17
@hetman-kozacki: Każde miasto które bylo liczącym się ośrodkiem miejskim w śreniowieczu ma mniej więcej w środku historyczną częśc, najczęściej z rynkiem i zabytkowymi budynkami. W tym miejscu w cywilizowanych krajach nie prowadzi się dróg dwupasmowych.

Po II rozbiorze Polski w 1793 r. Łódź trafia do zaboru pruskiego[34][33]. W tym czasie liczyła jedynie 250 mieszkańców, a obszar zabudowany obejmował obecne Stare Miasto. Ze względu na niewielkie rozmiary pruskie władze w 1794 roku
@dluto: no to ciekawe bo ja też i od jakiegoś czasu stwierdzam, że kraków a zwlaszcza komunikacja miejska jest jedną z lepszych w kraju, w miarę nowoczesny i czysty tabor, dobrze oznaczone przystanki co jest #!$%@? w wiekszosci innych miast jakimś dramatem jak się jest gdzieś pierwszy raz i trzeba się szybko przemieścić.
Co do jazdy autem to dla mnie w większości polskich miast w godz. szczytu jezdzi się #!$%@? xD
Bliżej centrum jezdxi komunikację miejska

A jak się zna topografię miasta, to wszystko tutaj idzie całkiem sprawnie

Miasta są dla ludzi, a nie dla samochodów.


@4d1n: @Given: @damian713: Trudno wymagać od kogoś, kto przyjechał do jakiegoś miasta samochodem i kompletnie nie zna tego miasta, żeby jeszcze specjalnie stał na przystankach i liczył na obcą mu komunikację miejską.