Wpis z mikrobloga

@FearScream: Jak to jest tak naprawdę z jakością tuszu i tatuażem, który wygląda po latach?

Zdarzyło Ci się #!$%@?ć kiedyś tatuaż na tyle, że osoba tatuowana żądała zwrotu pieniędzy i cholera wie czego jeszcze?
  • Odpowiedz
@FearScream:
1. Ile czasu w zawodzie?
2. Ile osób tatuowałeś?
3. Zauważyłeś, że wśród ludzi z tatuażami jest większy odsetek patologii?
4. Jak często tatuujesz ludzi typu inżynier/ programista/ ksiądz?
5. Ile kosztuje tatuaż na przyrodzeniu? Różni się cena w przypadku kobiet i mężczyzn?
  • Odpowiedz
@MyPhilosophy: jakoś tuszu zazwyczaj jest taka sama w każdym studiu. Tusze nie są aż tak drogie by salony na tym oszczędzały. Ciężej jest znaleźć tania podróbkę czy wątpliwej jakości tusz niż oryginalny certyfikowany. Co do wyglądu tatuażu, jeżeli tatuaz jest złe wykonany widać od razu po zagojenia ze jest duży spadek pigmentacji. Na wygląd po wygojeniu wpływa dużo czynników. Między innymi czy skóra jest opalona etc. Jak zaczynałem przygodę z tatuażami
  • Odpowiedz
@FearScream:
1.Częściej klienci przychodzą z gotowym wzorem czy "Panie, weź pan coś doradź bo ja nie wiem"?
2.Rozmawiasz z klientami zanim zaczniesz robić tatuaż, czy na pewno są na to gotowi etc?
3.Tatuujesz całe ciało czy np miejsc intymnych już nie?
4.Specjalizujesz się w jakimś stylu, np dotwork?
5.Jak zaczynałeś w tej branży, robiłeś jakieś kursy?
6.Czy są tautaże, których odmawiasz np obrażające znane osoby (o ile takie są)?
  • Odpowiedz
@fefler: tatuuje już 2 lata. Dzięki samozaparciu pracuje zawodowo od 9 miesięcy.
2. W studiu około 800 sesji. Prywatnie około 300 sesji. 3. Mało jest patologii, większość która przychodzi do salonu to normalni ludzie. Z doświadczeni wiem ze patologia tatuuje się prywatnie po domach (sporo osób z takiego środowiska tatuowaniem) . 4. Mam na koncie wielu ratowników medycznych, jednego ratownika wodnego , kilku żołnierzy , bardzo wielu klawiszy (Ok 4 robi
  • Odpowiedz
@FearScream:
1. Ile godzin dziennie spędzasz na samym tatuowaniu a ile na pozostałych czynnościach typu mycie sprzętu itd?
2. O ile więcej pieniędzy 70 letnia kobieta by musiała zapłacić za tatuaż w miejscu intymnym od 20 latki?
  • Odpowiedz
@MyPhilosophy: 1. Zazwyczaj maja gotowce które chcą mieć u siebie, w tedy z szacunku do innego artysty zmieniam trochę wygląd tego tatuażu. Staram się nigdy nie robić kopii 1:1. Choć wielu tatuazystow nie powie w prost, ale zazwyczaj 40%p prac wykonywanych to są covery innych prac. 2. Tak zawsze się upewniam czy wzór odpowiada, czy wielkość i miejsce również. Jeden wzór potrafię kalkowac kilka razy zanim będzie dla klienta "idealnie" .
  • Odpowiedz
@fefler: średnio maksymalnie 5h. Utrzymanie czystości to ciężko policzyć, nie trudno go zachować mając nawyki czyszczenia wszystkiego po sobie i trzymanie porządku wokół. 2. Zapłaci tyle samo :)
  • Odpowiedz