Wpis z mikrobloga

Szukam #komputery do +/- 5200, z całą budą, monitorem, myszką i klawiaturą, da się coś w tej cenie sensownego złożyć, czy mimo wszystko dozbierać? Może jednak jakiś laptop?
Komp do grania i zabawy z arduino, rbpi, i innych rzeczy. Gry to głównie nowsze, ale i starszy tytuły.
  • 22
@ChristianStalker: @Jurigag: No dobra, a cała reszta po odjęciu ceny za kartę graficzną (~1200, ewentualnie trochę się dołoży), czyli za 4000-4300 monitor, klawiatura, mysz, procek, moba, ram, zasilacz, obudowa, może karta sieciowa (potrzebne wifi), bez nagrywarki (mam), i bez karty graficznej (dokupi się kiedyś). Zależałoby mi na zdobyciu wiedzy czego mogę się spodziewać.
@firetech: jakiś ryzen 1500x/intel 7500, b350 jeśli amd, b150 jeśli intel, monitor coś w stylu dell u2414h, ram 8gb, zasialcz jakieś 500-580W makrowe i obudowę od silentiumpc i tyle
@Jurigag: ja tam nie jestem fanem ryzenów a 7600 zwyczajnie starcza do gtx 1060. tak to prawda zawsze można wziąć wersje z K ale wtedy to już costomowe chłodzenie.
@Papik: też nie jestem fanem ryzenów, ryzen 1400 czy 1700x i 1800x to jest jakiś bez sens, ale 1600 jest zwyczajnie lepszy, sam mam i polecam, 1600 też luzem starcza z 1060 i się nudzi z tą kartą, po prostu na zapas będzie bo coraz więcej gier korzysta z większej liczby rdzeni i wątków @firetech:
@Papik: pokaż te benchmarki bo ja sprawdzałem i są na równi lub 1600 ma więcej :) do tego pamiętaj o wykorzystaniu procesora - intel 100%, ryzen 40-50, za 2-3 lata ten intel będzie się krztusił w grach a ryzen dalej zapewniał odpowiedni poziom, pamiętaj że ryzena podkręcisz, intela nie :P
@Jurigag: może później nagram coś obesem specjalnie dla ciebie obecnie z bardziej wymagających ma wieśka który w fullhd z wszystkim na uber chodzi w 60fpsach
1600 zamiast 7600 okej, ale oba procki ze swoimi platformami mają jakieś jazdy ;) na Intelu może wystąpić stutter (W3, WD2) a na AMD miejscami dostaniesz wydajność G4560. Stabilność platformy po OC też pozostawia wiele do życzenia.