Wpis z mikrobloga

@gerard-kowalski: no dobra, 50mbps, ale czy przy 30fps robi to jakąś widoczną różnicę, przy 60 rozumiem, z drugiej strony tryb 720p@120fps dostępny jest tylko w MP4, gdzie właśnie te 50mbps by się przydało IMO.

Chyba spróbuję sobie poeksperymentować i pośmigać jednego dnia z 1080@60 w XAVC, drugiego w tej samej jakości w MP4 i spróbuję znaleźć jakieś różnice, chociaż prawdę powiedziawszy, żeby było to miarodajne, najlepiej było by mieć równoległe nagranie
  • Odpowiedz
@Glenroy: 50mbps vs 30mbps. Prawie 2 razy więcej danych w pliku. Sam sobie odpowiedz czy to robi jakaś róznicę ;)

przy 30mbps w 30fps przypada na klatkę ~1mb, przy 50mbps ~1,66
przy 30mpbs w 60 fps przypada na klatkę ~0,5mb, przy 50mpbs ~0,83

więc tym bardziej w 30fps ma to większą różnicę niż w 60 czy więcej... :)
  • Odpowiedz
50mbps vs 30mbps. Prawie 2 razy więcej danych w pliku. Sam sobie odpowiedz czy to robi jakaś róznicę ;)


przy 30mbps w 30fps przypada na klatkę ~1mb, przy 50mbps ~1,66

przy 30mpbs w 60 fps przypada na klatkę ~0,5mb, przy 50mpbs ~0,83

więc tym bardziej w 30fps ma to większą różnicę niż w 60 czy więcej... :)


@gerard-kowalski: Dobra, chyba teraz kumam sprawę, czyli ogólnie 30fps przy 50mbps, czysto teoretycznie, powinno
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

2h40m min vs 5h20m robi różnicę.

W długości nagrania różnica jest na prawdę kosmiczna, ogólnie nagrywasz z podpiętym powerbankiem, czy wymieniasz baterie?

Xavc włączam na krótkich trasach i w mieście, poza tym nie ma zbytnio racji bytu.

a i tak render i kompresja na jutubie nie oddadzą surówki z kamery.

Właśnie po obejrzeniu tego filmu naszło mnie do napisania na mirko, bo ogólnie po kompresji na YT ta różnica jakoś szczególnie nie
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: No ja wiem, ale oprogramowanie AS200 jest chyba jakoś mocniej powiązane z tym z FDR1000, bo obydwie pozwalają na nagrywanie w XAVC z taką samą kartą, więc karta w AS200, dla nagrania 1080p, musi spełnić takie same wymagania, jak karta w FDR dla nagrania w 4K.
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: A jeszcze inna kwestia, że bitrate to chyba megaBIT/sekundę, a przepustowość podawana jest jako megaBAJT/sekundę, czyli teoretycznie dla 50 Mbps wystarczyła by karta o przepustowości 6.25 MBps, dobrze kumam czaczę?
  • Odpowiedz