Wpis z mikrobloga

#norwegia #pomocy #mechanik #samochody

Mirki, pomóżcie. Potrzebny mechanik na północy Norwegii.

Rodzice spełnili swoje marzenie i pojechali busem na objazdowe wakacje w Norwegii. Kontakt z naturą i takie tam. W tym momencie są w okolicach najbardziej wysuniętego na północ miejsca w Europie. Niestety, zauważyli że jedna z opon zrobiła się w zasadzie łysa - prawdopodobnie mają problemy ze zbieżnością.

Jak znaleźć (najlepiej Polskiego) mechanika w Norwegii? Szukałem i znalazłem paru na południu, ale na północy nie bardzo. Istnieje coś w stylu dobrymechanik po Norwesku?

Zdjęcie z dzisiaj, nie wiem dokładnie skąd.
Pobierz Steru - #norwegia #pomocy #mechanik #samochody

Mirki, pomóżcie. Potrzebny mechanik...
źródło: comment_3lJuxEIfapHhVgQqI3klfzOnBsG2w4WE.jpg
  • 6
@Steru: Jakiś powinien być w najbliższej większej miejscowości. Mekonomen(taka sieciówka warsztatów), bilverksted, bilmekaniker Niech szukają czegoś pod taką nazwą. zawołam @adicur bo się zna lepiej:D
@Steru: Jeśli nie boją się jechać bez zbieżności to biorąc pod uwagę lokalne ceny usług i części, polecam po prostu kupić jakiś komplet tańszych opon i zwyczajnie je zajechać, wyjdzie o wiele taniej. Jeśli nie to mojanorwegia.pl, wrzućcie zapytanie, może ktoś odpowie, osobiście nie widziałem żeby powyżej trømso pojawiały się ogłoszenia polskich mechaników.
@Steru Hej, mieszkam w Tromsø czyli jakieś 600km na południe od ich obecnej lokalizacji. Szkoda, że dzięki Biaukovi zobaczyłem to dopiero teraz, bo mógłbym coś pomóc. Najbliżej z Nordkapp mają do Alty i to tam starałbym się znaleźć pomoc. Niestety nie znam tam żadnych Polaków, choć z pewnością jacyś są- ciężko w Norwegii o warsztat bez krajanów.

Jedyne z czym mogę pomóc w obliczu weekendu, to może udami się wcisnąć ich do
@RoBee Cześć, dzięki za taki szeroki opis! W tym momencie rodzice stwierdzili, że zamieniają koła przednie z tylnymi i jakoś jadą dalej - ale nie wiem w którą stronę konkretnie. Stać ich na to (są jeszcze z dwójką znajomych, raczej by to dźwignęli), ale wydawanie takiego szmalu na zbieżność nie jest zapewne na pierwszym miejscu listy życzeń ;)

Spytam jakie mają plany (jeszcze 2 tygodnie mieli jeździć) i dam znać jakby co,