Wpis z mikrobloga

  • 8
@rooger
@janusz002

Lewy przechodził do BVB jako król strzelców ekstraklasy za bodajże 3,5 mln euro. Tu nie chodzi o zawodnika, a range ligii, gdyby Kownacki grał np w lidze chorwackiej, która wcale lepsza nie jest niż Polska byłby wart dwa razy więcej, bo tamtejsza liga ma renomę.
  • Odpowiedz
  • 1
@MrAltairek

Rzeczywiście, źródło które podałeś jest dość rzetelne, a więc Lech Poznań króluje w okienku transferowym, mimo średniego sezonu. Te stawianie na młodzież przynosi zyski. Sampdoria to dobra trampolina do kariery: gra bez presji, konkurencja do gry w zasięgu polaka, powinien się rozwinąć.
  • Odpowiedz
@Trader888: niby bez presji ale jednak z łatką "nowego Lewandowskiego" czy "zastępcy Schicka". Dawid musi przede wszystkim ustabilizować formę bo raz potrafi zagrać świetne piły a innym razem potyka się o własne nogi. Na pewno musi też popracować z grą tyłem do bramki. Zobaczymy jak to wyjdzie. Schick odpalił po pół roku a przychodząc do Sampdorii IMO prezentował się gorzej od Dawida i statsy też miał gorsze
  • Odpowiedz
  • 4
@MrAltairek

Na konferencji reprezentacji Polski Kownacki powiedział coś w stylu i wielkim skrócie "po okrzyknięciu mnie drugim Lewandowskim lekko odbiła mi palma i myślałem, że jestem bardzo dobry, boisko to suma summarum zweryfikowało, teraz dojrzałem i zobaczyłem ile pracy jeszcze mam, aby być na szczycie", samokrytyka zawsze spoko i widać, że poukładał sobie trochę w głowie, też trener Lecha Bjelica stawiał na niego mimo momentami kiepskiej grze, ma coś do udowodnienia i
  • Odpowiedz
,5 mln euro. Tu nie chodzi o zawodnika, a range ligii, gdyby Kownacki grał np w lidze chorwackiej, która wcale lepsza nie jest niż Polska byłby


@Trader888: nie, Lewandowski nie przechodził za 3,5mlm euro i nie, liga chorwacka nie ma żadnej renomy XDDD
  • Odpowiedz
mam nadzieję, że w Poznaniu pomyśleli i mają zapis, że dostaną % od kolejnych transferów.


@Trader888: przepisy UEFA i tak zapewniają klubom drenowanym z młodych talentów pewien procent z transferu. Kluby zazwyczaj negocjują to, co ma być powyżej kwoty zapewnionej w regulacjach federacyjnych.
  • Odpowiedz