Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy wiecie, ale teraz są już ostatnie chwile, kiedy w Polsce autobusy Ikarus 280 są jeszcze używane liniowo. Era tych sympatycznych przegubowców dobiega do końca. Tak wygląda aktualna sytuacja:
Częstochowa - tutaj wciąż jeździ ich około 20, ale znikną gdy niesławne częstochowskie autobusy hybrydowe zostaną przywrócone do ekploatacji.
Bielsko Biała - tutaj jeździ ich 16, ale mają zniknąć w wrześniu 2017.
Płock - tutaj są 2 egzemplarze w liniowej eksploatacji, i maja ponoć zniknąć wiosną 2018.
Kędzierzyn Koźle - tutaj jeździ tylko jeden, widoczny na obrazku poniżej i nie słychać o planach wycofania go z eksploatacji, ale to nie znaczy, że będzie tam jeździł do końca świata. Od wiosny 2018 ma szanse stać się ostatnim liniowym Ikarusem 280 w Polsce.
#ikarus #komunikacjamiejska #autobusyboners #ikarusy #autobusy #ciekawostki
I.....0 - Nie wiem czy wiecie, ale teraz są już ostatnie chwile, kiedy w Polsce autob...

źródło: comment_s7FTkQvVFUopqsNxXxGSYC6ZFjxDEoTL.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ka4az: stąd, że jest ich właściwie z dnia na dzień coraz mniej - teraz zostało ich tylko 14, 2 tygodnie temu było ich 16, a pół roku temu 20, rok temu prawie 30 a wycofanie Ikarusów 280 jest planowane od dawna i logiczne wraz z dostawami nowych autobusów -zwłaszcza, że rok 2017 to dostawa nowych 50 niskopodłogowych autobusów dla MZK. Nie pamietam gdzie czytałem konkretnie o wrześniu 2017, ale jak
  • Odpowiedz
@Ka4az: w każdym razie ostatnie z tych nowych autobusów mają zostać dostarczone w III kwartale 2017(5 przegubowych i 7 solowych) i logiczne wydaje się że one spowodują zniknięcie ikarusów.
  • Odpowiedz