Wpis z mikrobloga

murki jadę niedługo za granicę prawdopodobnie do Bułgarii ewentualnie do Hiszpanii jeszcze nie zdecydowałem. Jak to będzie z internetem w #play? Muszę jakiś specjalny pakiet dokupić? Mam aktualnie kartę prepaid Play Internet na Kartę 9 zł.
nie potrzebuje tego dużo, pomirkować, snapy wysłać, popisać na messengerze i takie tam. Tylko w trakcie podróży raczej bo na miejscu powinien być internet, ewentualnie kupie sobie jakiś w miejscowym kiosku. Widziałem na play24 jakiś pakiet 500 MB za 15 zł. Tylko, że kolega był w Niemczech, kupił pakiet internetu w roamingu w UE, korzystał i nic mu nie zabrało. Jak to teraz z tym internetem jest? #pytanie
  • 18
  • Odpowiedz
@twinzpl: Jeżeli korzystasz na tej karcie z bonusów po doładowaniu to nie będziesz miał żadnego pakietu w UE. Jeżeli chcesz mieć paczkę w roamingu to musisz kupić jakiś płatny pakiet.
  • Odpowiedz
  • 0
@MichaelT128 to i tak nieźle skoro pakiet 500 MB kosztuje 15 zł. Jest jakaś sieć u nas która w roamingu daje spory pakiet za w miarę ogarnieta cenę? Mówimy tu o limicie 50 zł. W miarę możliwości prepaid oczywiście
  • Odpowiedz
@twinzpl: No to nic innego póki co nie ma, wszystkie pozostałe oferty dają tyle samo czyli 1 GB za 20 zł. Może pojawią się jeszcze jakieś nowe oferty promocyjne.
  • Odpowiedz
@Templar: Z regulaminu promocji jasno wynika, że najpierw trzeba mieć wykupiony pakiet, musi się on skończyć i dopiero wtedy można korzystać z ceny 10zł za 1GB. Poza tym widząc ilość problemów w roamingu w a2mobile na forum telepolis nie polecam już tej karty do roamingu. Karta potrafi nie logować się do żadnej sieci, nawet po zmianie trybu na roaming zagraniczny w aplikacji karty SIM.
  • Odpowiedz
@MichaelT128: Nie, z regulaminu wynika, że w przypadku aktywnego pakietu najpierw korzystasz z części pakietu przeznaczonej dla roamingu, potem 0,04 PLN brutto za 1 MB, aż się skończy ważność tego pakietu, a potem te 10 zł za 1 GB. A jak nie masz aktywnego pakietu to od razu masz taką stawkę.
  • Odpowiedz
@Templar: Wskaż mi punkt, który mówi, że od razu jest 1GB za 10zł:

Po upływie okresu ważności Pakietu aktywnego w Polsce, w przypadku braku kolejnego aktywnego pakietu, opłata za transmisję danych w Strefie roamingowej 1 będzie wynosiła: od 15 czerwca 2017 r. do 14 lipca 2017 r. 10,00 PLN brutto za 1 GB

Z tego punktu wynika jasno, że kupienie startera i od razu korzystanie z roamingu nie załapie się na
  • Odpowiedz
@MichaelT128: Na 4. stronie masz stawkę obowiązującą poza pakietem:

c. Opłaty za transmisję danych w roamingu międzynarodowym obowiązujące od 15 czerwca 2017 r. do 14 lipca 2017 r.

Strefa roamingowa 1

Pakietowa transmisja danych niezależnie od użytego APN: 10,00 PLN/ 1 GB


podpunkt f wyjaśnia tylko co w sytuacji gdy mamy aktywny pakiet internetowy

W przypadku aktywnego Pakietu zawierającego transmisję danych...
  • Odpowiedz
@Templar: A faktycznie, wydawało mi się, że Niewyczerpalne pakiety to stara promocja. Mea culpa ( ͡° ͜ʖ ͡°) W każdym razie i tak nie polecam, bo co mi z 1GB za 10zł, skoro nie będzie można się zalogować do żadnej sieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz