Wpis z mikrobloga

@nom_om: Powiedz mi, co próbujesz osiągnąć?

SOHR (a dokładniej - rebelianci) oraz Kurdowie są stronami w tej wojnie. SOHR jest wrogiem rządowych, a Kurdowie to w sumie nie-wiadomo-czym ale na pewno nie przyjaciółmi. Naprawdę uważasz, że propaganda będzie w takiej sytuacji podawała prawdziwe dane? Ja wiem, że nawet największy kłamca czasem mówi prawdę (np.: Niemcy o Katyniu) ale te dane są kompletnie nierzetelne.

I to raczej nie co do rządowych, a
  • Odpowiedz
@nom_om: No właśnie... lepsze, bardziej wiarygodne opracowanie? A to, które podałeś nim jest? Nie, to z dupy wzięte liczby, a nie opracowanie. ISIS 30... chyba tygodniowo. SAA tylko dlatego tak dużo, bo SOHR tak sobie wymyślił.
  • Odpowiedz
@zenon-gorecki-9: parę postów wyżej podałem inne źródła. Podaj jakieś inne opracowanie dot. ofiar cywilnych (przez tortury) w Syrii. Ja to co znalazłem to wrzuciłem. I co? w zasadzie każde jedno źródło podaje podobne informacje odnośnie SAA i SDF. jeśli chodzi o rebelsów i o ISIS to dane są różne
  • Odpowiedz
@Raberr: Może... ale takie tabelki krążą od dawna na wszystkich portalach antyrządowych, jako element propagandy i nie są niczym więcej, jak propagandą antyrządową, bez znaczenia kto je robił... cel jest taki sam.
  • Odpowiedz
@zenon-gorecki-9: Ja wiem, że propaganda mocno i widzę to codziennie śledząc konflikt. Mnie bardziej zainteresowały niskie wyniki ISIS czy opozycji, dlatego jak wrócę do domu zapoznam się z metodologią.

Nie powinieneś skreślać wszystkiego co jest pro-zachodnie, pro-rebelianckie bo może być propagandą. Trzeba dywersyfikować źródła.
  • Odpowiedz
@nom_om: ja czytać umiem, ale ty chyba nie do końca wiesz o czym dyskutujesz, więc napiszę jak krowie na granicy:
ISIS 30 [śmiertelnych] ofiar [tortur]? Więcej to ci na filmikach z internetu znajdę. Źródło nieprawdziwe.
  • Odpowiedz