Wpis z mikrobloga

Nie mam zamiaru krytykować Kurdów, że hur dur konwencje itd. ale nie bądźmy hipokrytami i nie mówmy, że tylko SAA zdarza się pobić cywilów, bo jak widać SDF wcale nie lepsze.

@nom_om: Cytat z mojej wypowiedzi, do której się odnosisz. Moim celem nie było wybielenie SAA, tylko pokazanie że Kurdowie też nie są święci. Co do liczb, to proszę szanujmy się. Od 2011 r. zmarło tylko 30 osób w wyniku tortur
@Lemartez znajdź mi lepsze, bardziej wiarygodne opracowanie.

@JanLaguna nie mówię o wybielaniu SAA, mówię o porownywaniu ich do Kurdów, gdzie ypg nawet nie ma startu. To jest jak porównywanie i stawianie znaku równości między bosniakami a serbami w 90'
@nom_om: ponieważ ta dysproporcja byłaby odzwierciedlona w liczbie filmików, mielibyśmy ponad 100 filmików z torturowania przez SAA na 1 filmik ISIL/rebeliantów.
Co twoim zdaniem konstytuuje taką różnicę, podczas kiedy obie strony w równym stopniu się nienawidzą?
@rudy2007: ehhh... widzę że się nie rozumiemy. Już Ci tłumaczę. NIKT nie ma wątpliwości co do ISIS albo FSA. Chociażby dlatego co pisał @Baszar2 . W tym wątku chodzi o SDF i SAA, ponieważ JanLaguna w swoim poście jakiś czas temu w zasadzie zrównywał działania wobec cywili oby dwóch tych frakcji, co jest totalnym nadużyciem, ponieważ działania te są totalnie nieproporcjonalne
@szasznik: ale czytaj uważnie. nie zabiła tylko torturowała.
@nom_om: Powiedz mi, co próbujesz osiągnąć?

SOHR (a dokładniej - rebelianci) oraz Kurdowie są stronami w tej wojnie. SOHR jest wrogiem rządowych, a Kurdowie to w sumie nie-wiadomo-czym ale na pewno nie przyjaciółmi. Naprawdę uważasz, że propaganda będzie w takiej sytuacji podawała prawdziwe dane? Ja wiem, że nawet największy kłamca czasem mówi prawdę (np.: Niemcy o Katyniu) ale te dane są kompletnie nierzetelne.

I to raczej nie co do rządowych, a
@nom_om: No właśnie... lepsze, bardziej wiarygodne opracowanie? A to, które podałeś nim jest? Nie, to z dupy wzięte liczby, a nie opracowanie. ISIS 30... chyba tygodniowo. SAA tylko dlatego tak dużo, bo SOHR tak sobie wymyślił.
@zenon-gorecki-9: parę postów wyżej podałem inne źródła. Podaj jakieś inne opracowanie dot. ofiar cywilnych (przez tortury) w Syrii. Ja to co znalazłem to wrzuciłem. I co? w zasadzie każde jedno źródło podaje podobne informacje odnośnie SAA i SDF. jeśli chodzi o rebelsów i o ISIS to dane są różne
@zenon-gorecki-9: Ja wiem, że propaganda mocno i widzę to codziennie śledząc konflikt. Mnie bardziej zainteresowały niskie wyniki ISIS czy opozycji, dlatego jak wrócę do domu zapoznam się z metodologią.

Nie powinieneś skreślać wszystkiego co jest pro-zachodnie, pro-rebelianckie bo może być propagandą. Trzeba dywersyfikować źródła.
@nom_om: ja czytać umiem, ale ty chyba nie do końca wiesz o czym dyskutujesz, więc napiszę jak krowie na granicy:
ISIS 30 [śmiertelnych] ofiar [tortur]? Więcej to ci na filmikach z internetu znajdę. Źródło nieprawdziwe.