Wpis z mikrobloga

Dziś parę ciekawostek o Wielkich Ludziach ze świata Twin Peaks.
Tag do śledzenia/blokowania ---> #sekretytwinpeaks

W ostatnim odcinku mogliśmy zobaczyć człowieka, który stworzył Laurę Palmer do walki ze złem powstałym podczas wybuchu bomby atomowej na Ziemi. W 3 sezonie ta osoba została określona jako "?????". W 1 i 2 sezonie "The Giant" ukazywał się Cooperowi i dawał mu wskazówki umożliwiające posunięcie prowadzonego śledztwa do przodu. Wydaje się że jest on jasną stroną w tym serialu.

Potwierdzenie znajdujemy książce Sekrety TP gdzie możemy przeczytać streszczenie artykułu jaki ukazał się w pseudonaukowej gazecie "Amazing Stories", czytamy tam o rasach Lemurian i Terosów:

Lemurianie żyją w ogromnych podziemnych miastach, dostępnych tylko przez jaskkinie i tunele lawowe [...] na całym świecie. >Posiadali zaawansowe technologie, których używali do obserowania działań ludzi, często ingerując w ich sprawy, a nawet >dręcząc ich torturująć [...]. Główną z ich licznych mocy była telepatia, zdolność do bezgłosowego komunikowania się z >umysłami innych [...] tak aby zmusić ich do podejmowania działań wbrew ich woli.

Lemurianom od zawsze sprzeciwiała się druga rasa, spokojni kosmici zwani "terosami". Terosi pochodzili z odległej konstelacji >Plejad i rzekomo byli na tyle podobni do ludzi, że mogli żyć pośród nich [...] od czasu do czasu ujawniają się ludziom i okazują >im zaufanie, żeby pozyskać naszą [ludzi] pomoc w walce.


Czy taki kosmita nie pokazał się Agentowi Cooperowi w pierwszym sezonie mówiąc: "Sowy nie są tym czym się wydają"?
---------------------

Zapoznajmy się z dwoma historiami o Wysokich Ludziachi opisanych w książce:

1. Pierwszą wzmianką jest wyprawa Meriwetha Lewisa zlecona przez prezydenta USA Thomasa Jeffersona do odszukania śladów starożytnych wymarłych cywilizacji, w tym tajemniczej rasy olbrzymów.

Na przełomie XIX i XX wieku na terenie USA odkryto "olbrzymie szkielety". Zwykle ludzi od 2 metrów do niemal 3. Przypuszczalnie są one starsze od wszystkich znanych cywilizacji północnoamerykańskich"

2. Kolejny fragment o Wielkim Człowieku znajdziemy w artykule Twin Peaks Gazette z 14 maja 1927 roku, którego autorem i bohaterem jest Andrew Packard (brzmi znajomo?):

Wczesnowiosenna wycieczka [...] okazała się większą przygodą niż na to liczyło sześciu chłopców wraz z drużynowym [...].

Andrew Packard tak opisuje dziwne przeżycie: "niebo rozerwała straszna błyskawica u uderzyła w koronę strzelistej daglezji, >rosnącej nad brzegiem niecałe 50 metrów od miejsca gdzie stałem. Kiedy podniosłem wzrok w błysku pioruna dostrzegłem >zarys jakiejś postaci stojącej na skraju linii drzew [...] Postać wyglądała na mężczyznę [...] ów człowiek wydawał się niezwykle >wysoki, na moje oko miła co najmniej 2 metry [...]. Najlepiej zapamiętałem że nieznajomy patrzył prosto na mnie. Jego >spojrzenie było dziwnie intensywne, jakby podświetlone od środka [...] mężczyzna odwraca się i znika w lesie.


#twinpeaks
klossser - Dziś parę ciekawostek o Wielkich Ludziach ze świata Twin Peaks. 
Tag do ś...

źródło: comment_CKZ3QILz2J4hML07mAOkTQEQbP7H9p01.jpg

Pobierz
  • 1