Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace

Kwestia zakupu karty graficznej do starego kompa cd:

Pochodziłem po kilku sklepach, wysłuchałem kilku rad sprzedawców i z tego co wyszło:

Punkt wyjścia:
Mój procesor amd x2
Płyta główna: GA-M61PME-S2P

Zasilacz (pewnie z czarnej listy) HEDY 500W
RAM 4GB
Obecna karta GF 9800gt (chcę kartę obsługującą dx11 i żeby była szybsza niż obecna- cudów nie oczekuję, mam monitor 1400x900) Chcę wydać max 400pln

Ciekawa jest propozycja jednego Mirka bym wymienił też procesor na jakiś Phenom II x4 - nie wiem jak by to cenowo wyglądało - procesor + jakaś karta
=================

Z podanych mi propozycji przez Mirków pasuje mi GF 750
Ale po wizytach w sklepach:

- w jednym sklepie gość proponował używkę płyta i procesor intel x5 za ok 600pln - choć wtedy nie mam kasy na grafikę i zostanę ze starą GF 9800 - i wciąż będzie blokada na dx10 więc niezła opcja ale pograć nie pogram.

-info, że 750 to stara karta już właściwie niedostępna w sprzedaży, teraz w tym zakresie zostaje mi 1030 w tej cenie (planuję zakup w sklepie, nie przez net)

-1030 nie ma złącza analogowego tylko cyfrowe więc mając monitor ze starym złączem muszę dokupić przejściówkę.

-w innym typ mnie zaczarował i uświadomił: mam sprawdzić swoją płytę, czy ona w ogóle ruszy nową kartę graficzną, czy bios płyty ją zobaczy i czy nie zdechnie zaraz przy większym obciążeniu (kwestia zasilania)

Pytanie - gdzie to widać, gdzie sprawdzić czy ta płyta obsłuży gf 750/1030?
  • 8
@MarkiMarka: A z jakiego regionu jestes? Mam phenoma ll X4 z plyta asrocka oraz gtx 460 (wersja mniej niz 1 giga) z ktorych juz nie korzystam, ale wolalbym sprzedac osobiscie niz wysylac. Wszysto ladnie dzialalo, od kiedy zmienilem kompa to lezy w kacie.