Wpis z mikrobloga

@ssmietana: Z tego co słyszę na filmiku, ktoś próbował mówić do mnie - "Masło, czy nie przeszkadzają Ci pojazdy?". Widzę, że ktoś o tym pomyślał, żeby powiedzieć że coś jest pod nami. Tylko szkoda, że na częstotliwości oddziału i nie mogliśmy tego słyszeć :). Chociaż to nie ja pilotowałem w tym momencie to i tak jestem współwinny za to co się stało, bo to ja powiedziałem po przeanalizowaniu dostępnych informacji, żeby
@ssmietana: A dlaczego Charlie/Delta nie wycofało się pojazdami tylko czekało na MEDEVAC?

U nas (Alpha) był taki moment kiedy dowiedziałem się, że Zulu chce ewakuować nas z Bastam helikopterem podczas gdy mieliśmy przy sobie z 3 Humvee i MRAPa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moim zdaniem trzeba poważnie przemyśleć pewne priorytety i wprowadzić je w życie. MEDEVAC jest nagłym sposobem ewakuacji w sytuacji gdy wszystkie inne drogi (lub
@ssmietana: Tak owszem to ja byłem w tym momencie pilotem MEDEVAC'a. Pilotując śmigłowiec z 1szej osoby nie jestem w stanie dojrzeć wszystkiego w okolicy, dlatego w tej sytuacji polegałem na drugim pilocie oraz dwóch medykach którzy siedzieli po obu stronach MEDEVAC'a. Widać, że ostrzegli o pojazdach bo odbiłem w prawo, ale medyk z prawej strony nie miał jak zauważyć drzewa.

Tak jak @3Mydlo3 pisał, trzeba usprawnić procedurę wzywania MEDEVAC'a. Dowódca który
@Zari: O ile dobrze kojarzę to musielibyśmy kogoś zostawić żeby wszyscy ranni się zmiescili. Z resztą w końcu i tak to zrobiliśmy. Tak czy inaczej to były pierwsze kroki z medevacem ale bije się w pierś bo faktycznie można było to inaczej rozwiązać.
@cybuch: no myślałem, że widzicie i sie zmieścicie. Ale przepraszam. Teraz trzeba tak zrobić to co Amerykanie po Mogadiszu ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyciągnąć wnioski i udoskonalić systemy medevac :)