Wpis z mikrobloga

Czas na coś nowego. Jeszcze nigdy nie grałem włoskim państwem, a tym bardziej republiką kupiecką. Plan mam taki: kolonizacja Ameryki Południowej -> stworzenie Włoch -> remove kebab -> remove HRE

Póki co podbiłem Gibraltar, sojusz z Francją i Kastylią, żeby usunąć Aragonie, która jest zawsze naturalnym sojusznikiem Austrii. No i zapraszam jak najwięcej państw do mojej ligi, chociaż ten mechanizm Lig Kupieckich to dla mnie trochę zagadka, także jakby ktoś coś to będę bardzo. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jakieś tipy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
Mack_Lanegan - Czas na coś nowego. Jeszcze nigdy nie grałem włoskim państwem, a tym b...

źródło: comment_FeYkqy5S7KqLjBld5RBYtDDFwfhjhEhE.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Mack_Lanegan: Jeżeli chodzi o włoskie republiki to dla mnie liczą się tylko albo Firenze albo Wenecja. Reszta ma kiepskie pozycje/możliwości/idee. Nigdy nie miałem frajdy z gry z geneuńskimi ideami xD.
  • Odpowiedz
@Tanzanit: @Sawik2003: Milan najlepszy do jednoczenia Włoch- dość silna pozycja startowa,w miarę ok ekonomia jak na nie republikę kupiecką, można mieć sojusz z Francją małym nakładem sił. Jeszcze ten unikalny ustrój Ambrosian Republic,dający za frajer +10% morale. Nic tylko brać influence i jednoczyć bydlaka włochala ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz