Wpis z mikrobloga

#motocykle No i mozna powiedzieć, ze jestem prawie zdecydowany zeby kupić hayke. Troche tylko mam stracha czy mnie nie poniesie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Lokomotywa niezla, boje sie jeszcze tego, ze to bedzie moje pierwsze tak drogie moto. Skonczy sie heheszkowanie to juz powazna sprawa. Takie tam obawy... bede zadowolony? :) powiedzcie ze bede :)
  • 23
  • Odpowiedz
@kefas_safek: Z ciekawości, ile masz najechane na moto w swoim życiu? Bo z jednej strony powinieneś mieć zrobione co najmniej 100k km, skoro decydujesz się na hayabusę (z logicznego punktu widzenia), ale jeśli masz stracha, że Cię poniesie, to już same wątpliwości powinny Ci dać do myślenia, czy to sprzęt dla Ciebie. Pogadaj z kimś, kto ją ma. Mogę Ci pomóc, bo jeden znajomy ją ujeżdża od kilku lat. Niby to
  • Odpowiedz
@kinollos: nie wiem czy mam 100k ale pewnie bedzie niedaleko. Moze zle sie z tym strachem wyrazilem, w sumie stracha nie mam przed jazda tylko ptzed tym ze bowy kupuje bardziej. No ale pierwszy raz to czlowiek sie zawsze boi. W sumie nie ma co demonizowac, w koncu to moto jest dla ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kefas_safek: jak miałbym takie możliwości to też bym tak robił. mnie też już nosi na coś nowego. jak już będziesz coś więcej wiedział to ja ciągle czekam na info ;)
  • Odpowiedz
@kefas_safek: miałem ZX12R - po pierwsze, te motocykle nie wiem dlaczego są określane turystykami, chyba przez historie osób, które nigdy na nich nie jeździły. Po drugie - jak to jest Twoje pierwsze duże moto, to lepiej sobie odpuść, ja wcześniej jeździłem 6-7lat na pojemności 600, potem wsiadłem na to i uwierz, że to kosmiczna różnica. Te motocykle to są rakiety na drodze, na prawdę bardzo czułe na manetkę. Kilka razy pociągnęło
  • Odpowiedz
@mar111cin: a czym teraz latasz? Nie moge powiedziec ze teraz latam czyms malym, mam st1050, wczesniej vfr800 wiec powiedzmy nie jest to przesiadka z 600cc. Czyli odradzasz? A co bys doradzil? Na co sie przesiadles?
  • Odpowiedz
@kefas_safek: kolejność była taka gsx600f z 91r. miałem go jakieś 6-7 lat, potem zx12r (czarno-złote 2002rok) miałem 3-4 lata, a realnie może ze 2 lata nim pojeździłem, ponieważ w międzyczasie kupiłem Vstroma 650 2008 rok i nie wiedziałem który motocykl ostatecznie sprzedam. Vstromem jeżdżę już 4 rok i nie zamierzam zmieniać :)
Kawasaki - piękna bestia, jednak chlało jak smok, a po 30km miałem ochotę wrócić do garażu taka wygoda na
  • Odpowiedz
@mar111cin: a to ciekawe... gtra ogladalem i dla mnie jakis taki zbyt kobylasty byl, moze ja tak na prawde szukam duzego sporta? Teraz wbiles mi szpile. Nie chce na pewno typowego turystyka, na to przyjdzie czas :) ale nie powiem, lubie w jeden dzien zrobic 600km, myslisz ze hayka nie da rady? Dales mi teraz do myslenia :). Z hajka jest u mnie jeszcze tak, ze to takie moje marzenie od
  • Odpowiedz
@kefas_safek: hajka da radę, gorzej z Tobą ;)
Zobacz na stronę http://cycle-ergo.com/
wstaw swoje dotychczasowe model i hajkę, porównasz pozycję ;)
leżenie na nadgarstkach to nic miłego...

uwierz mi, że ja też z wyglądu wolałem zx12r.. ale.. teraz jak jeździmy w grupie, to osoby posiadające przecinkami jakimś dziwnym trafem najwięcej chodzą wokół osiołka jakim jest vstrom... i widać zazdroszczą komfortu jaki oferuje.
  • Odpowiedz
@mar111cin: sprawdzilem i wyszlo ciekawie - nogi troszke bardziej wyprostowane a lezenie na rekach wieksze, tzn bardziej sie lezy na rekach. Troche sie zdziwilem tymi kolanami :) alenjakiejs duzej roznicy nie ma takze nie spodziewam sie tragedii. Ile masz wzrostu?
  • Odpowiedz
@kefas_safek: 191cm, może jak jesteś niski to tak tego nie odczujesz, jak wysoki to będziesz przeklinał... Jednak mówię szczerze, to są sporty, a nie turystyki, a raczej ostatnio tendencja się odwróciła i ludzie uciekają od sportów na rzecz wygody ;)
  • Odpowiedz
@mar111cin: co ciekawe, wrzucilem sibie do porownania r1 i wyszlo, ze r1 jest identyczna jak sprint st1050... cos tu sie nie dodaje. Ja mam 187, myslalem ze wyzszy zawodnik bedzie mial bardziej komfortowa pozycje. Troche mnie nastraszyles :)
  • Odpowiedz