Wpis z mikrobloga

@olmaz: gdzie jest taka zasada?
@Partyzant_z_buszu: moim zdaniem podstawowe pytanie brzmi: jakim prawem świadek składa wnioski dowodowe. Do komisji w sprawach nieuregulowanych stosuje się generalnie kpk. W kpk świadek nie może składać wniosków dowodowych, to nie rozumiem, czemu przed komisją miałby móc.
  • Odpowiedz
@stekelenburg5: Art. 11c ust. 1 pkt 9 Ustawy z dnia 21 stycznia 1992 . o komisji śledczej: W postępowaniu przed komisją osobie wezwanej służy w szczególności prawo do złożenia wniosku o dokonanie czynności, które komisja może albo ma obowiązek podejmować z urzędu.

To by była podstawa wtedy według mnie podstawa samego wniosku - średnia bo średnia ale jest.
  • Odpowiedz
@olmaz: a gucio prawda. W kpk bez problemu można składać wnioski dowodowe do protokołu.
@Partyzant_z_buszu: a to nie dotyczałem (good for Roman, że doczytał, no ale jemu za to płacą). To jest imo pełnoprawna podstawa do składania wniosku. Ale dlaczego tylko pisemnie to nie rozumiem. Do protokołu jest przecież formą nie gorszą niż pisemna.
  • Odpowiedz
@Partyzant_z_buszu:
A wszyscy winni pisać Wassermann dokonała samozarania ;)

Ja na miejscu Giertycha złożył bym wniosek o jej wyłączenie, po tym, jak skończyła swoje pytania i wyszła a sali. Czy można sobie wyobrazić by w przypadku składu sądowego 3 osobowego jeden z jego członków zadawał pytania i sobie poszedł gdzieś ??
  • Odpowiedz