Wpis z mikrobloga

Mircy z pod tagów #programowanie, oraz #webdev, potrzebuję waszej porady. Mianowicie rozpocząłem przygodę z front-endem, niestety słabo wypadam jako junior, 4 projekty (one page od podstaw, galeria w jquery, fiszki w jquery, no i strona w układzie holy grail, jest też strona zrobiona w bootstrapie ale na podstawie tutoriala więc trochę się wstydzę wrzucać : P) odpowiedź jedynie uzyskałem od firmy poszukującej juniora wdrożeniowca-konsultanta (bo w stopniu podstawowym znam jave i linuxa), praca w systemie linux, operowanie na bazach danych SQL/Oracle. Powiem szczerze, że uczę się dosyć szybko jednak wiedzę na ten temat mam średnią. Czy ktoś mógłby mi coś polecić, od czego zacząć podzielić się doświadczeniem, od czego właściwie tutaj zacząć? Czy może jednak dalej próbować ten front-end?
  • 5
  • Odpowiedz
@get_shrekt_m8te: Przede wszystkim kolego, to nie żadne dżejkłery do jasnej #!$%@?, a zainteresuj się frameworkiem JavaScript, kumplu. Front-end jeżeli Cie interesuje to próbuj dalej, ale to co masz teraz to trochę za mało. Angular, React, możesz nawet coś z Node.js spróbować. Mi ten ostatni dał sporego boosta do otrzymywania ofert pracy.
  • Odpowiedz
to nie żadne dżejkłery do jasnej #!$%@?, a zainteresuj się frameworkiem JavaScript


@DannyMurillo: jquery jak najbardziej nada się do prostych zastosowań. Nie ma co wyciągać Reacta na walidację formularza. Na początek przygody jak najbardziej wystarczy. JS jest w CV? Jest.
  • Odpowiedz
@DILERIUM: Niby taaak, ale z drugiej strony to bez frameworka może mieć ciężko. Nawet jakiś jeden prosty projekt i już będzie miał bogatsze CV. Niech chociaż zobaczy co to jest. Zawsze warto na rozmowie o tym wspomniec.
  • Odpowiedz
@DannyMurillo: Niby taaak, ale z drugiej strony to taki framework to kobyła do nauki, a chłopak ma sporo innych rzeczy do poznania. Wiadomo, lepiej znać niż nie znać, ale jeśli nie ma w planach używać, to teraz się nauczy, spędzi nad tym masę czasu, a wiedza ostatecznie może się nie przydać do czego innego, jak CV. A hello world z tutoriala nie jest wielkim osiągnięciem.
  • Odpowiedz
@DILERIUM: Front-end to przecież stos technologiczny i trzeba się z tym liczyć. Frameworka nie powinien się uczyć, a najpierw dobrze poznać JavaScript a potem nie będzie problemu by pisać w takim, jakiego wymagają w pracy. Większość firm w czymś pisze
  • Odpowiedz