Wpis z mikrobloga

Domowy dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu

Składniki na 1 L dżemu:
-1 kg odszypułkowanych truskawek
-1 opakowanie Frukta-Żelu
- 350 g cukru
- sok z 1/4 cytryny
- 10 dojrzałych kwiatostanów czarnego bzu

Niezbędnik:
- słoiki
- etykiety

Przepis:
1. Owoce umyj, odszypułkuj, większe rozdrobnij.
2. Frukta-Żel wymieszaj z owocami, całość zagotuj, intensywnie mieszając.
3. Do owoców wsyp cukier i gotuj kilka minut, by całkowicie się rozpuścił.
4. Dodaj sok z cytryny i umyte kwiatostany.
5. Gotuj jeszcez 5 minut.
6. Gorąc konfiturą napełnij słoiki, zakręć i postaw do góry dnem lub spasteryzuj.

Smacznego!
...bo domowe jest lepsze!

#browin #przepisy #dzem
Browin - Domowy dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu

Składniki na 1 L dżemu:
...

źródło: comment_ok6y6XciSsRn3jrD1c4iOfJ5ICldS9Rm.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Wychwalany: ksylitol właśnie ten chiński (kukurydziany), nie brzozowy. Jak lab porównywał ksylitole to okazało się, że ładną ilością chcemikaliów trzeba potraktować brzozę, żeby stała się ksylitolem
  • Odpowiedz
ładną ilością chcemikaliów trzeba potraktować brzozę,


@Browin: i tylko jedna firma potrafi to zrobic dobrze. A na ksylitolach bez dopisku "danisco" tez pisza ze jest z brzozy.. jak rozpoznac kukurydziany?
  • Odpowiedz
@Wychwalany: kukurydziany to przede wszystkim chiny. Jeżeli producent nie podał dokładnego składu to niestety jest ciężko. Zasada jest dość prosta im tańczy tym większa szansa, że kukurydziany. Chińskie prawie wszystie, Fińskie tylko najtańsze :)
  • Odpowiedz
@Browin: eloszka głupie pytanie mam, można w ogóle nie dawać cukru do pektyny czy bez cukru dżem po prostu nie wyjdzie? nie chodzi mi o słodkość tylko słyszałem, że bez cukru dżem się szybko popsuje. Jak coś to mam jeszcze erytrytol.
  • Odpowiedz
  • 1
@Dolan: nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ta pektyna jak najbardziej działa bez cukru. Tutaj jest tylko do smaku, wiec pytanie jak najbardziej zasadne.przy substancjach nienaturalnego pochodzenia cukier jest jednym z podstawowych czynników wiążących tutaj natomiast z nawiązką wystarczy ten zawarty w owocach.

  • Odpowiedz