Wpis z mikrobloga

Tydzien temu mialem klopot i pytalem o ram ddr4.

Problem robil bios, byl z nizszej wersji i nie ogarnial kabylake, po wylutowaniu, przeprogramowaniu na zewnetrznym programatorze i wlutowaniu ukladu, odpalilo poprawnie :)

Troche tasmy kaptonowej zuzylem bo plyta na gwarancji, wlut na bezolowiu itp sladu nie ma, gwarancja obowiazuje dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lutowanie #lutujzwykopem #elektronika #pcmasterrace #komputery
Pan_Slon - Tydzien temu mialem klopot i pytalem o ram ddr4.

Problem robil bios, by...

źródło: comment_eGk9ujrRc4ksbzh4GouuecujjskAed3P.jpg

Pobierz
  • 28
@tets: od kuzyna chcialem pozyczyc skylake ale logistycznie z tym tematem nic mi nie szlo od tygodnia, zamowilem karte POST na PCI-ex a przyszla zwykla, ktos mial mi to wytestowac ale nie wyszlo. Dzis mnie olsnilo. ze naprawiam elektronike, mam programator, adaptery itd ;D
@Pan_Slon: wyczysciłeś porządnie z fluxu łącznie z przedmuchanirm elementów powietrzem? Czasem resztki fluxu są pod układem i lubią sobie wypłynąć i zaschnąć co ładnie pokazuje że było grzebane.
@Pan_Slon: Trzeba było na początek zapiąć klips i spróbować zaprogramować bez wylutowywania. W małych układach 3V podane do flasha czasem wybudza też inne układy na szynie i się tak nie da ale na mobo na 90% by przeszło
@Pan_Slon: mialem ten sam problem i tez myslalem ze ram, ale po prostu odeslalem do morele i za 23 ziko mnie to zaprogramuja, bo wroclawskie konowały na 'syrwisie' nie umieja albo zlewaja temat z update biosu ;].
edit: a przy mojej plycie to kostke mozna wyjac, nie trzeba lutowac