Wpis z mikrobloga

Mirki, w lipcu jade na wakacje do Hiszpanii, najpierw 3 dni Barcelona a potem Costa Brava.

Zawsze na wakacje zagraniczne bralem po prostu gotowke ale ze tym razem Barcelona to troche sie boje ;P

Jak najlepiej rozwiazac kwestie platnosci? Wyrobic karte walutowa i nia placic na miejscu czy na miejscu wyplacac nia pieniadze z bankomatu? Gdzie najlepiej wyrobic taka karte?

Czy sa jakies inne rozwiazania?

#wakacje #bankowosc #hiszpania #kartyplatnicze #kantor
  • 18
@DenverPn: Pamiętaj tylko, że w Kantorze Alioru masz tylko jedną darmową wypłatę z bankomatu na miesiąc. Jeżeli chciałbyś częściej wypłacać, to lepsze może okazać się konto walutowe z kartą w T-Mobile UB. Za wyrobienie karty płacisz 10 zł jednorazowo, ale karta jest ważna przez cztery lata i oferuje nieograniczone darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie: http://krainakorzysci.blogspot.com/2016/06/tmub-freemium-premium.html
@DenverPn: W przypadku Kantoru Alior druga wypłata kosztuje 9 zł i każda kolejna też, więc jak planujesz więcej niż raz, to T-Mobile UB będzie lepsze, bo płacisz jednorazowo 10 zł i masz kartę ważną 4 lata.
@DenverPn: W Kantorze Alior też niejako masz konto (do obsługi karty) i też musisz zawrzeć umowę. Co do spreadów, to złotówki na walutę najlepiej wymienić w jakimś kantorze internetowym. Może to być chociażby, o zgrozo, Kantor Alior, ale również jakikolwiek inny. Ja osobiście na najlepsze kursy chyba zawsze trafiam w Walutomacie.
@entaroadun: "Dziś po około 3-4 tygodniach dostałem zaproszenie do założenia konta i co się okazało? Darmowe wypłaty już tylko do 200 funtów/euro/dolarów a wysyłka karty kosztuje 6€."
@DenverPn: osobiście nigdy nie miałem żadnych przygód w Barcelonie a jestem tam raz w roku od kilkunastu lat, jeśli tak bardzo boisz się gotówki to polecam konto walutowe w dowolnym banku, tak czy inaczej weź sobie lepiej jakieś pieniądze awaryjne, na wszelki wypadek jeśli zdarzyło by się, że ktoś ukradnie Ci kartę, to prawda, że w Barcelonie kradną nagminnie ale trzymaj się kilku podstawowych zasad takich jak: nie noś portfela w