Wpis z mikrobloga

Pacjent to sv650
Moto stało w mocnym deszczu ~20 minut. Później pojechałem w deszczu kolejne ~20 minut. Na stacji stało z 10-15 min i po odpaleniu miało ~1k RPM, brzmiało dziwnie. Jak ruszyłem to okazało się, że nie ma mocy i z dźwięku wywnioskowałem, że pracuje tylko jeden cylinder.
Po paru minutach jazdy jak się podsuszyło to najpierw cylinder zaczął tak przerywać (szarpanie i czuć było, ze mocy przybywa i ubywa), a później zaczął pracować normalnie.

Jakie wtyczki powinienem sprawdzić? Świece? Wtrysk (to ma wtyczkę w ogóle jakąś?)?

#motocykle
  • 21
  • Odpowiedz
@gerard-kowalski: Woda zalewa gniazdo w pierwszym cylindrze, to taka jedna z nielicznych bolączek SV 650, dlatego właśnie dużo ludzi zakłada przedłużenie na przedni błotnik, bo woda spod koła wali prosto w gniazdo świecy ;).
  • Odpowiedz
@gerard-kowalski: Z tego co się orientuję, to użytkownicy SV montowali przeważnie właśnie przedłużkę na błotnik, albo uszczelniali gniazdo sylikonem, coś słyszałem też, że są jakieś akcesoryjne fajki NGK, które ładnie uszczelniają całe gniazdo, musiał byś popatrzeć na forum SV, bo z tego co pamiętam, to był tam cały wysyp takich tematów :).
  • Odpowiedz
@gerard-kowalski: jeszcze w międzyczasie zerknij sobie, czy kanalik do odprowadzania wody z gniazda świecy masz drożny, bo one lubiły się w SV masakrycznie zabijać syfem, do tego stopnia, że kumpel musiał sobie ten kanalik rozwiercać, bo nie szło go niczym udrożnić ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
  • 0
@pixel_ delikatnie sprawdziłem osłonę przy fajce i coś tam podociskałem (ale wątpię żeby to coś zmieniło :-D). Osłonę gumową pod chłodnicą już miałem. Staram się po jeździe w deszczu zostawić ją na chwilę na pracującym silniku żeby sobie woda odparowała po prostu, choć w sumie drugi raz takiego mocnego deszczu jeszcze nie miałem
  • Odpowiedz
  • 0
@gerard-kowalski ja zdejmowałem fajkę i wykręciłem świece, w środku była woda, a na niskich obrotach motocykl gasł. Taka mała gumę też mam ale widocznie to za mała osłona. Na forach piszą o przedłużonym przednim błotniku i podają kwoty 40-50zł za taką przedłużkę, problem w tym, że wszystkie linki już wygasły a na allegro znalazłem najtaniej za 100. Przynajmniej szukając takiego dedykowanego do sv
  • Odpowiedz