Wpis z mikrobloga

Wczoraj w Tesco musiałem #!$%@?ć akcje typu zwrot towaru bo nie było mnie stać na zakupy.
Wziąłem ze sobą 35zł a kupiłem tylko tackę filetów z indyka, ketchup i arbuza. Na kasie babka mówi mi, że 42zł ja rybka, a ona że ten malutki 3kg arbuz kosztuje 21zł.
#!$%@? arbuz za 21zł jak by to przeliczyć to moja dniówka w pracy równa się 8 arbuzom.
#bieda #zalesie i trochę #cebuladeals ze strony tesco.
  • 76
  • Odpowiedz
@kooliber: to jakbyś poczytał wątek wiedziałbyś, że to jakiś w #!$%@? drogi arbuz i w Polsce też są dużo tańsze. No ale trzeba się pochwalić jak to super w UK za minimalną. xD I oczywiście #!$%@? watermelon a nie arbuz. Jak te Polaki robaki co na "jak masz na imię" po angielsku ręce rozkładają ale oni jadą na holideja, idą na brjejka itd.
  • Odpowiedz
@kooliber: masz tam wyżej - arbuz za 2 zł w biedrze. Więc jak 8 arbuzów po 21 to dniówka to 168/2 to 84 arbuzy. Ponad 3 razy więcej niż twoich łotermelonów. Bieda w tej Anglii aż piszczy. xD
  • Odpowiedz
@rudy2007: nie kolego w biedronce jest cena w promocji 2.99zl ale za kg arbuza. srednio maja po 3kg czyli kosztuje ok 10zl w UK masz cene za calego arbuza 2.39f w tesco. w lidlu widzialem ze sa po 1f
  • Odpowiedz
@kooliber: no to super, udowodniłeś, że jednak da się kupić w bogatszym kraju więcej arbuzów, tyle że nie 3x więcej jak pisałeś a kilka.

juz to kiedys tlumaczylem innemu wykopkowi ze ceny w UK sa te same jak w pl.

Ta, np. ceny mieszkań i pokojów. Albo ubezpieczenia na samochód. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rudy2007: nieruchomosci to inny temat gdyby do Polski co roku zjezdzalo po milion nowych mieszkancow to ceny byly by takie same jak w UK . spojz np. na Warszawe jak cenowo mieszkania stoja.
Co do ubezpieczenia auta to tak cena jest taka sama zobacz ile musisz zaplacic za ubezp. oc+ac w Polsce bo w UK kazdy ma ac na auto dlatego masz wyzsze ceny.
  • Odpowiedz
  • 2
@rudy2007
@kooliber Nie chcę się czepiać, ale porównywanie 168zł dniówki (co z pewnością nie jest minimalną płacą) do minimalnej w UK i mówienie "szach mat biedaku, wincyj arbuzów" to debilizm XD
  • Odpowiedz