Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję naaaprawdę dobry #komputer do pracy zdalnej (poza domem pracuję w pociągach, kawiarniach etc - liczy się więc mobliność, gabaryty, czas pracy na baterii, matowa matryca etc).

Zastanawiam się nad 4 opcjami póki co (mój budżet to około 4500-5000) ale może macie inne typy (są to opcje z ekranami do 14 cali, raczej wolałbym tego nie przekroczyć):

- Surface pro - niestety obawiam się, że nie jest on super wygodny jeśli nie mamy stabilnego blatu do rozłożenia tego wszystkiego.

- ASUS ZenBook UX410UA i7

- HP Spectre 13 i7

- Dell XPS 13

Raczej nie rozważam #apple bo pracuję w środowisku windows/android i nie chce mi się dodatkowo bawić w synchronizowanie, ale jeśli sprzęt (w sensie mowa tu o macu air np.) odstaje od konkurencji to też rozważę.

Odrzucam też Microsoft Surface Laptop, który wyjdzie za miesiąc - po pierwsze nie mam czasu czekać tyle, po drugie wydaje mi się, że za 5k to słaby deal.

#komputery #windows #asus #hp #dell
Pobierz PanTester - Mirki potrzebuję naaaprawdę dobry #komputer do pracy zdalnej (poza domem ...
źródło: comment_vjcgL3pkQrFS3nXh9KYvEbUYnHNbh7XS.jpg
  • 18
Raczej nie rozważam #apple bo pracuję w środowisku windows/android i nie chce mi się dodatkowo bawić w synchronizowanie, ale jeśli sprzęt (w sensie mowa tu o macu air np.) odstaje od konkurencji to też rozważę.

@PanTester: Air raczej odstaje na minus od pozostałych, ale za 5k już kupisz Macbooka Pro 13' late 2015. Świetna bateria, lekki, matryca co prawda błyszcząca, ale powłoka anti-glare radzi sobie tak dobrze, że korzystam z mojego
@PanTester: pracuję na różnych systemach, ale nie mam zaawansowanych potrzeb - głównie synchronizacja danych przez różne chmury (OneDrive, Google Drive) - więc nie bardzo jest nawet pole do niewygody.
@PanTester, zastanów się nad serią ThinkPad X lub T od Lenovo. Osobiście mam model x250, matowa matryca 12.5" IPS 1080P. Praca na baterii jest bardzo wygodna. Potrafi mi wytrzymać cały dzień na uczelni, robiąc przeróżne rzeczy. Raz robiłem test puszczając ciągle filmy 1080p, to wytrzymał prawie 5h, a nie jest to laptop nowy. Z nowymi bateriami sięgałoby zapewne do 7h. W każdym razie radzę pomyśleć nad tymi modelami ( ͡°
@PanTester: Może zerknij jeszcze na ThinkPady od Lenovo. Mam x250 (12,5'). Na powiększonej baterii trzyma 5-6 godzin, a jest jeszcze opcja dodania baterii wewnętrznej. Lekki, ma wbudowany moduł 3G i matrycę, która jest widoczna w słońcu.
@PanTester biorąc pod uwagę nowsze modele w porównaniu do tych starych, to trochę stracili, ponieważ starsze modele trudniej zalać niżeli nowsze. Lecz ten problem powinien być brany pod uwagę tylko w przypadku niezdar ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mieszkając w dużym mieście, z gwarancją nie maaz najmniejszego problemu. Dzwonisz do supportu, opisujesz problem, na drugi dzień dostajesz serwisanta, a on wymienia to co trzeba ( ͡° ͜ʖ
@PanTester, jeszcze jedna uwaga. Jeżeli zamierzasz kupić używany model ThinkPada, uważaj na modele ze spolszczoną klawiaturą. Partyzancka robota, bo klawiatury norweskie, duńskie, czy kij wie jakie i naklejki użyte do zakrycia niestandardowych klawiszy. Podświetlenie na takich w ogóle nie widać. Szukaj najlepiej z klawiaturą US. I sprawdzaj zawsze numer seryjny na supporcie Lenovo. Dużo można się dowiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PanTester: Dell Latitude E7470, miałem w pracy, nie zamieniłbym na nic innego - kultura pracy, wykonanie świetne i niezła praca na baterii. Aczkolwiek niektóre wersje mogą być powyżej twojego budżetu, musiałbyś popatrzeć.
@PanTester Mam tego Asusa z jakieś 2 mc w wersji 16GB i karta GF. Działa bez zarzutu. Popracujesz i pograsz. Leciutki, nie grzeje się przy pracy, przy grach np. najnowszy heroes na wysokich ustawieniach robi się ciepły i słychać chłodzenie. Sam mialem podobny budżet i to wg. mnie najlepszy wybór. Obraz i dźwięk również spoko.
@kocham_jeze