Wpis z mikrobloga

Ostatnio był wykop z artykułem, że sieci lepiej dbają o nowych niż obecnych klientów. Święta racja. Posiadam teraz abonament sprzed 5 lat w Play za który płacę 60 złotych miesięcznie, a w pakiecie mam tylko giga internetu. Konkurencja ma o wiele lepsze oferty, przykładowo jakieś virgin czy viking.

Kontaktuję się z Playem, czy mogą zaoferować mi coś lepszego od tego co mam obecnie, bo w sumie już się do tej sieci przywiązałem i chciałem dać im szansę. A tam babeczka mi przedstawia ofertę ze strony, która i tak jest dość niekorzystnie wypadająca pod względem cena/możliwości. Mówię jej, że u innych dostaję 15 giga internetu i wszystko nielimitowane za 30 złotych a nie tak jak ona mi proponuje umowę na dwa lata za 45. Jej jedyny argument, którym chciała mnie przekonać to to, że w Playu mam super zasięg a u innych to nie będę mógł zadzwonić nawet na numery alarmowe.

Dobrze, że jeszcze nie złożyłem dyspozycji przeniesienia numeru do innej sieci (co uczynię już za moment), mam teraz super zasięg w Playu i mogę zadzwonić na pogotowie bo od jej #!$%@? dostałem raka.

#play #telefony
  • 13
  • Odpowiedz
@kosiorovitz: ehh ludzie ludzie... ilez mozna to pisac i na mirko i na wykopie.
Zloz wypowiedzenie w Play, tak o po prostu juz dawno masz umowe bezterminowa wiec wypowiedzenie to jeden pelny okres rozliczeniowy.
A potem wynegocjuj sobie abonament "solo m", za 25zl/miesiecznie bedziesz mial all za free + jakies 7/8GB netu i umowa chyba na pol roku, ewentualnie 12 miesiecy nie pamietam dokladnie.
Ale taka oferte dostaniesz tylko jesli zlozysz
  • Odpowiedz
@kosiorovitz: idź do salonu, że chcesz ofertę na kartę po zakończeniu umowy, podpisujesz papier i masz #!$%@? w abonamenty. Możesz sobie przebierać ofertą w każdej chwili, a jak się nie spodoba to zmienić operatora. XXI wiek, 2017 rok, ludzie wciąż podpisują cyrograf z operatorem. Jeśli miałbyś kilka numerów na firmę lub więcej to jestem w stanie zrozumieć abonament, ale oferta dla klienta indywidualnego? Na #!$%@? cyrograf?!
  • Odpowiedz
@kosiorovitz kolega wyżej ma rację. Abonamenty, a już na pewno abonamenty terminowe odchodzą w niepamięć. Prepaidy czy umowy na czas nieokreślony, to jest znak dzisiejszych czasów.

Kiedyś prepaid był kojarzony z młodzieżą, która chce smsowac, dziś to oferty sto razy lepsze niż abo. :)
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: @ZmutowanaFrytkownica: @Krupier: Ja wiem doskonale, że abonament jest złem. Chyba, że to abonament taki jak mam teraz, na czas nieokreślony. Tyle, że teraz konsultantka Play proponuje mi umowę na rok czy dwa. Tego nie akceptuję i z takiej oferty na pewno nie skorzystam. Myślałem nad zostaniem u nich bo myślałem, że po tych kilku latach będą w stanie zaoferować mi coś lepszego niż to co mam teraz. Zdaję
  • Odpowiedz
@kosiorovitz: no tak jest, musisz odciac pepowine (czy tez probowac to zrobic) zeby cokolwiek ugrac. Inaczej obecny klient to smiec zlapany w pulapke, a kuszace oferty tylko dla nowych.
To co ci napisalem powyzej, to jest opcja jesli musisz miec play, albo nie chce ci sie bawic w doladowania i pamietac o tym i wolisz miec po prostu abo, placisz raz i zapominasz.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Nie muszę mieć Playa, niby kuszą teraz tym showmaxem, ale ja Netflixa zaledwie w małym stopniu wykorzystuję, więc po co mi dodatkowo Showmax. Teraz tylko będzie zagadka do kogo przejść, a2mobile ma ciekawą ofertę, ale z drugiej strony vikings mają tu swojego wykopka, a to jak rodzina :p
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: @kosiorovitz: Umowa jest bezterminowa.Najlepszy Zasięg play wygląda tak. Jak gubisz play to priorytet ma wtedy tmobile. Orange jest domyślnie wyłączony więc jeśli chcesz mieć ich zasięg to musisz zadzwonić na infolinię, żeby ci orange włączyli, a przy okazji możesz sobie pozmieniać priorytety w przełączaniu sieci. I na koniec pamiętaj, że w roamingu krajowym w play internet jest wykastrowany bodajże do 3 mb/s.
  • Odpowiedz
Jej jedyny argument, którym chciała mnie przekonać to to, że w Playu mam super zasięg a u innych to nie będę mógł zadzwonić nawet na numery alarmowe.


@kosiorovitz: COOOOOOOOOOO XDDDDD Play ma #!$%@? zasięg. Dobry ma może w miastach, wystarczy za miasto wyjechać i zawsze gdzieś traci. Prawie zawsze nadajniki Plusa >>>> Playa.
  • Odpowiedz
@kosiorovitz: wysyłasz wypowiedzenie umowy > dzwonisz na infolinię, dział utrzymania klienta czy jakoś tak i bez problemu dostaniesz za ok 30 złotych umowę na czas nieokreślony, przynajmniej 5GB neta + all unlimited w PL.
Trzeba dzwonić samemu bo oni mają na to #!$%@? i długo nie dzwonią.
  • Odpowiedz