Wpis z mikrobloga

Hej, która z poniższych dzielnic w #warszawa jest waszym zdaniem "najlepsza" i dlaczego? Głównie chodzi mi o klimat międzyludzki, jaki tam panuje, zależy mi na sympatycznych, przyjacielskich sąsiadach, bezpieczeństwie, braku agresywnej patologii itd. Wiadomo, że w każdej dzielnicy są lepsze i gorsze pod tym względem osiedla, więc jak potraficie to dookreślić oraz jakoś może uzasadnić, to będzie to bardzo mile widziane.

PS: nagrodzę w plusach ( ͡ ͜ʖ ͡)

Która?

  • Bielany 13.7% (13)
  • Bemowo 4.2% (4)
  • Żoliborz 11.6% (11)
  • Ochota 11.6% (11)
  • Mokotów 15.8% (15)
  • Śródmieście 8.4% (8)
  • Wola 4.2% (4)
  • Praga Południe 8.4% (8)
  • Praga Północ 14.7% (14)
  • Ursynów 7.4% (7)

Oddanych głosów: 95

  • 16
  • Odpowiedz
@Kampala: mieszkam na bemowie. Jedno z spokojniejszych miejsc, mało interwencji policyjnych. Fakt, ciagle coś się rozbudowuje, czasem ograniczenia w ruchu mogą wkurzać. Ludzie? Wszędzie ci sami. Mniej tu meneli, ale ten sam korpoklimat, nie czuje tu rodzinnej atmosfery i przyjacielskich stosunków xD
  • Odpowiedz
@Kampala: Rembertów. Chociaż nie, bo za dużo ludzi się tu sprowadza, nie wybieraj Rembertowa. A tak serio wyjazd autem teraz to tragedia ale kolejką 15 minut do śródmieścia więc wszędzie blisko a cisza, spokój, las pod nosem, jest gdzie na rower pojechać, patologii mało. Jak ogarną tunel pod torami to i korka nie będzie. Nowe bloki i domki się budują. Ludzie jak ludzie, wszędzie spotkasz miłych ale i na chama zdarzy
  • Odpowiedz
@Misskiedis: Z pociągami jest taki problem, że dość rzadko jeżdżą, szczególnie poza szczytem. A nocne z centrum jadą jakoś ponad godzinę. Taksówka to już mała fortuna. Prawa jazdy nie mam.

Ale dzięki za komentarz, na pewno taka miejscówka ma też sporo zalet.
  • Odpowiedz
  • 2
@Kampala ja mieszkam na Woli i generalnie bardzo lubię tą dzielnicę. Trzeba tylko trafić z osiedlem bo jest sporo patologii. Dojazd całkiem niezły, poza ulicami które teraz są w remoncie. Wcześniej mieszkałam na Bemowie i mimo że spokój i cisza to jednak trochę daleko wszędzie szczególnie jeśli poruszasz się komunikacją miejską
  • Odpowiedz
@Kampala: W nocy jeżdżą rzadko, fakt, co jakieś pół godziny. Normalnie w dzień też skm raz na 30 minut ale z kartą miejską lub dobowym możesz jechać KM na Siedlce czy na Tłuszcz a wtedy nawet poza szczytem już się robi więcej pociągów. Plus ostatnie 143 z GUSu jedzie 23:30 więc jak potrzebujesz wrócić przed północą to zwykłym busem da radę ;)
  • Odpowiedz
@Kampala: Polecam krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa od naszych dzielnych pieskich niebieskich :D i statystyki. Poza tym jak masz określoną mordę - to i pod Pałacem Mostowskich zbierzesz plombę.

Mieszkałem na Ursynowie, Żoliborzu, Bielanach, Tarchominie. Gdybym miał wybierać to Ursynów, albo Bielany - w miarę bezpiecznie, dobra komunikacja ze względu na metro, infrastruktura i blisko do terenów zielonych, szybka droga ewakuacyjna za miasto...
  • Odpowiedz
@Kampala: od prawie roku mieszkam na Ochocie (wcześniej ścisłe Centrum) i bardzo polecam. Dojazd w każdym kierunku jest dobry, dużo terenów zielonych, znaczna część mieszkańców to emeryci, więc jest spokój.
  • Odpowiedz