Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że chcę trzymać BTC przez kilkanaście lat. Mam BTC w Electrum. Załóżmy, że Electrum padnie/przestanie być rozwijany za 3 lata i co wtedy z tymi BTC? W jaki sposób mogę mieć BTC zawsze przy sobie i przerzucić je na portfel, który aktualnie jest dostępny? Wyeksportowałem klucze prywatne z electrum (do pliku CSV), mam hasło do portfela, seed wordy oraz plik wallet. Coś jeszcze muszę skopiować?
#bitcoin #btc #electrum
n_____S - Załóżmy, że chcę trzymać BTC przez kilkanaście lat. Mam BTC w Electrum. Zał...

źródło: comment_9JyA1z4bQpPRWTlf6OYbuQLyf2gJHgIx.jpg

Pobierz
  • 13
@n_____S: pamiętaj jednak że paper wallet słuzy tylko do przechowania BTC i jeśli wydajesz środki np poprzez zaimportowanie kluczy to tylko da się zaimportować wszystko co posiadasz na danym adresie. Z paper wallet nie da się przelać części środków lecz tylko całość. Do przechowania na długi termin wystarczy Tobie nawet wydruk klucza prywatnego na kartce.
Pamiętaj że gdy zaimportujesz ten klucz do klienta BTC to tracisz te BTC na starym wallecie.
@tomaszq: tak jeśli chodzi o SEED to jest to pod tym kątem bezpieczniejsze że wszędzie gdzie zaimportujesz SEED masz dostęp do Twojego portfela. Np masz trezora i ktoś ukradnie Tobie seed to bez ingerencji w trezora przejmujesz cały portfel i jego środki
z takiego portfela "wypłacić" można tylko raz, a wpłacać ile razy się chce tak?


@sylwester-stallone: mylisz pojęcia. Portfel to nie adres , a adres to nie klucz.

paper wallet to tak naprawdę klucz prywatny danego adresu lub klucze prywatne adresów. Poprzez import klucza wypłatę można wykonać tylko jeden raz bo import klucza powoduje import całości środków z adresu przypisanego do klucza.