Wpis z mikrobloga

  • 0
@zolwixx: これわ私の!ほんとにありがと!


@zdebel: Tak na codzień to przede wszystkim chiński ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@zolwixx: Choć w koreańskim pisanie jest nieco trudniejsze, bo dziwniej się znaki składają. Ale mimo to jest uroczy :3. Ale moja koleżanka na wszystkie moje próby pisania kręci smutno głową, bo to albo nie to p, albo wciskam znak pionowy poziomo...
  • Odpowiedz
@zdebel: mówię tylko co słyszałem. są porównania na YT i niektóre konstrukcje (odpowiednik partykuły "wa" i słynnego "desu" na końcu) pojawiają się. przypominam, że wiem tyle ile widziałem. nie uczyłem się nigdy koreańskiego, słuchałem jedynie Psy, 2NE1 i T-ara ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

@BotGirl: pierwszy błąd (popularny, czasami też mi się zdarzy) to to, że partykułę "wa" zapisujemy znakiem "ha" a
zolwixx - @zdebel: mówię tylko co słyszałem. są porównania na YT i niektóre konstrukc...

źródło: comment_zFtzrAkxrXWGU5vGFVPn6D2ZF9fNyuB7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@zolwixx: trochę anime i koreańskich dram mam za sobą, składnia pewnie podobna, ale to wszystko brzmi inaczej, dla mnie koreańskiemu bliżej do chińskiego

@BotGirl: jaką masz metodą na zapamiętanie "chińskich znaczków" dla języków Chińskiego i Japońskiego xD? (dorzućmy jeszcze hancha xD)
  • Odpowiedz
  • 1
@zolwixx: @_@ hai, hai. To jeszcze jedno - przymiotniki z desu czy bez?

@zdebel: Oo, ja bym powiedziała, że brzmieniowo bliżej mu do japońskiego jednak, bo chiński jest tonalny. Choć może jeśli się to pominie to przypomina, ale ja słysząc koreański prędzej z japońskim pomylę, ale spółgłoski na końcu zdradzają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do zapamiętywania... hehe... (ಥಥ)
Tworzę sobie historyjki, inaczej
  • Odpowiedz
@zdebel: melodyjny jest przez tony, stąd może brzmienie chińskie, ale śpiewany może się zmylić, jeszcze to ich "~yo" używane na końcu w obydwu językach :)

@BotGirl: zależy czy grzecznie, czy niegrzecznie. póki co powinna Cię interesować wersja grzeczna, czyli ~desu. z przeczeniami troszkę więcej jest zabawy, bo zależy czy przymiotnik ~i czy przymiotnik ~na. sam czasami się gubię, więc nie będę tu pisał przykładów, muszę sobie powtórzyć przez ten tydzień
  • Odpowiedz
@BotGirl: piegula świetna , ta druga przypomina mi nieco doroślejszą Yayakę XD

Mega rysunek ten trzeci, bardzo w twoim stylu, ma super to jakby zanikanie :3

a ostatnie zdissowałaś sama to nie muszę XDD
  • Odpowiedz