Wpis z mikrobloga

#mirabelkopomusz #uroda #rozowepaski

dobry wieczór.
chcialabym ogarnąć swoją cerę. Czy taka pielęgnacja ma szansę się sprawdzić? Skóra tłusta z tendencją do tworzenia się zaskórników.
rano: płyn micelarny, tonik, krem (szczerze mówiąc zastanawiam się czy tutaj jest potrzebny), krem z filtrem.
wieczorem : ocm, olej zmyć mydelkiem laurowym (nie wiem czy ono tu w ogóle pasuje, ale kupiłam kiedyś wielką kostkę i nie mam co z nią zrobić xD) , płyn micelarny do oczu, tonik, krem. Do tego raz na kilka dni jakaś maseczka i peeling enzymatyczny. Krem będzie chyba czasem zastępowany żelem aloesowym.

Ma to w ogóle sens? Coś tu powinnam dodac, z czegoś zrezygnować?
  • 13
@MadIen Ja bym na Twoim miejscu odpuściła sobie OCM jeśli masz tendencje do tworzenia się zaskórników. Niektóre osoby sobie chwalą tę metodę, ale mnie oleje zapychają, podobnie może być u Ciebie. Najlepsza pielęgnacja dla takiej cery składa się ze złuszczania i nawilżania. Złuszczanie pomaga w pozbywaniu się niedoskonałości, martwego naskórka i przebarwień. W przypadku tłustej cery nawilżanie jest niesamowicie ważne, bo ludzie z taką cerą zazwyczaj nie dbają o nawilżenie i stąd
@PrytaFatalna: oleje chyba nigdy nie nie zapychały, ale na ogół nie mam takich skłonności (poza jakimś kremem z Ziai po którym mnie tak wysypało jak nigdy w życiu ;_;). Stosowałam kiedyś OCM tylko zmywalam olej pieluchą i było całkiem spoko, tylko nie chciało mi się w to bawić :D
samo mydło przeokrutnie wysuszało mi skórę, jak dzisiaj zmyłam nim testowo olej to było całkiem spoko. tonik i krem zamówiłam normalizujące, ale
@MadIen rano wystarczy sam tonik, bez micela, jak robisz dwuetapowe oczyszczanie to nie ma aż takiego strachu że olej z ocm zapycha o ile nie jest to jakaś oliwa z oliwek , alepo spoko, ile %? Krem pod filtr raczej zbędny, ew jakieś serum z Wit C, kremy też zależy jakie. Teraz na lato nie trzeba aż tyle nakładać na twarz, nawilżenie można maskami utrzymać. Ja tam peelingi robię co 2-3 dzień.
@MadIen: musisz próbować i być systematyczna, każdemu pasuje co innego. Ja mam normalną cerę i myję wieczorem, pielęgnuję, a rano tylko przemywam wodą, nie nakładam już kremu. A co do tego mydełka, to przy codziennym stosowaniu może zmywać tą ochronną warstwę skóry, więc ja bym przemywała nim skórę raz na jakiś czas, a na co dzień używała żelu do mycia.