Wpis z mikrobloga

Hej dźwiękowe Mirki. Mam dwie kolumny aktywne mono z wejściami lewy/prawy na Cinch. Chciałbym aby obie grały pełnią swojej mocy doprowadzając do nich zmiksowany sygnał dwóch odtwarzaczy MP3 (chodzi mi tutaj o robienie płynnych przejść między utworami). Potrzebuję do tego dwukanałowego miksera audio, ale z jednym wyjściem na obie kolumny (cztery cinche od jednego kabla) czy dwoma wyjściami (po jednym do każdej z kolumn)? Jaki mikser bateryjny sprawdzi się w tej sytuacji? Nie potrzeba mi hi-endowego rozwiązania, bo jedynie chcę zmieszać dwa kanały i zredukować różnice w głośności między różnymi MP3-jkami.

#audio #elektronika #dj #diy #mirkoelektronika #elektroda #majsterkowanie
  • 4
strasznie to dziwne co napisałeś :) jak chcesz korzystać pełnej mocy głośników sumując je pod jeden kanał w mikserze??? Poszukaj przejściówek z 4 chinch na 2 ewentualnie sam pokombinuj.

Jeśli chodzi o mikser przeważnie jest opcja wyjścia master i both jeden i drugi daje taki sam sygnał. Więc możesz osobno podpiąć kolumny, zależy jakiej mocy masz głośniki, bo sam mikser bez wzmacniacza może nie uciągnąć , w najgorszym przypadku popalisz wyjścia.

Reasumując:
@skuniacz71: ale ze zrozumieniem to Ty czytaj - @Lipwig ma kolumny aktywne, po co mu wzmacniacz albo amplituner. Potrzebuje po prostu dwukanałowego miksera - jego zadaniem, jak każdego innego (w uproszczeniu i skrócie), jest MIKSOWANIE n ilości kanałów w jeden sygnał. Wejścia: jeden kanał miksera - jeden odtwarzacz mp3 (najprawdopodobniej podłączony przewodem mały jack -=> dwa chinche (RCA), drugi kanał identycznie. Wyjście z miksera - lewy kanał do lewego głośnika, prawy
@skuniacz71, @bolo79: Otóż to. O to mi w sumie chodzi. Pytanie tylko, czy przez rozgałęzienie kabla od miksera na dwie kolumny nie spadnie mi znacznie poziom sygnału. Dlatego też myślałem nad mikserem z dwoma wyjściami, ale nie wiem czy nie da się połączyć ich w prostszy sposób. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to mogę rozrysować o co mi chodzi.
@Lipwig część mikserow ma podwójne wyjscia sygnalowe (np. większość DJMow Pioneera master ma na XLRach i RCA). Jestem święcie przekonany, że w Twoim przypadku właściwym będzie podpięcie lewego głośnika do lewego kanału a prawego do prawego, z jednej pary wyjść. A najlepiej napisz co to za głośniki :-)