Wpis z mikrobloga

Windows Mobile 8.1 to był najlepszy system ever. Diabli mnie podkusili do update'u do 10-tki. W zasadzie nie tyle podkusili co przymusili rękami Cukierberga, który wyłączył tam Messengera.
Teraz #!$%@? nie ma końca. Nawet poczciwa Nokia N900 po zarzuceniu rozwoju jej systemu nie była nigdy tak #!$%@? jak W10M. Nie potrafię wskazać jednej rzeczy, której ten update nie #!$%@?ł. Pominę częściowe odejście od prostoty interfejsu W8.x bo to kwestia gustu i bym to przełknął. Podstawowe sprawy są spartaczone gorzej niż w wersji alpha jakiegoś open source. Większość aplikacji została upośledzona tak że nie mogę zrobić rzeczy, które dotąd były najprostsze (brak wspólnej skrzynki mailowej dla wielu kont?!) albo zwyczajnie się wiesza i wysypuje. Bywa, że nawet #!$%@? budzik się włącza ale nie dzwoni (┛◉Д◉)┛彡

Najłatwiej byłoby ciepnąć cegłą o ścianę, ale szkoda, bo sprzęt świetny, niczemu niewinny. Zmienić telefon i system też żal, bo W10M – gdyby działał – byłby wciąż jak dla mnie najlepszy. I tak sobie tkwię w tragicznym rozkroku.

#jakzyc #windowsphone #windows10mobile #gorzkiezale #lumia930
  • 7
brak wspólnej skrzynki mailowej dla wielu kont?!


@Juzef: oczywiście, że możesz to zrobić, wchodzisz w outlook -> zarządzaj skrzynkami -> połącz skrzynki

Bywa, że nawet #!$%@? budzik się włącza ale nie dzwoni (┛◉Д◉)┛彡


@Juzef: pobierz realarm

może tak napisz jakie masz problemy konkretnie, bo oprócz tych dwóch rzeczy to nic szczególnego nie napisałeś, co by się różniło od androidowego trolla, który z tym systemem nie ma nic
@Zatwardzenie

Wyobraź sobie, że czytałem internety odnośnie połączenia skrzynek i nie ma takiej opcji nigdzie w Outlooku. Aktualizacje automatyczne mam włączone, widać że trochę drobiazgów się poprawia z czasem.

Z innych problemów:

* zrywanie połączenia WiFi po minucie – jakoś niedawno naprawili, bo zdaje się działać
* Messenger wiesza się często już przy otwarciu (czarny ekran i zgon) a nawet jak dobrze działa to zamula 3x bardziej niż stara wersja
* albo
* zrywanie połączenia WiFi po minucie – jakoś niedawno naprawili, bo zdaje się działać


@Juzef: nigdy nie miałem takiego problemu

* Messenger wiesza się często już przy otwarciu (czarny ekran i zgon) a nawet jak dobrze działa to zamula 3x bardziej niż stara wersja


@Juzef: Facebook wręcz ukatrupił Messengera na WP. Nie może wykradać tylko informacji co na Androidzie to się odpłacił optymalizacją.

* poznikały HERE Maps, jest jakaś biedna
@Zatwardzenie: w sumie reset zawsze można, ale jeszcze mnie tak nie wkurzyło nic, żebym o tym myślał. Jest tu w zasadzie jedna przeszkoda: wyświechtane złącze USB w telefonie. Wygląda OK, ale wtyczka w nim nie siedzi. Plików nie idzie przetransferować po kablu. Już z pół roku ładuję bezprzewodowo z tego powodu a pliki i tak lecą na OneDrive ( ͡° ʖ̯ ͡°)
w sumie reset zawsze można, ale jeszcze mnie tak nie wkurzyło nic, żebym o tym myślał

Bywa, że nawet #!$%@? budzik się włącza ale nie dzwoni (┛◉Д◉)┛彡


@Juzef: xD

Jest tu w zasadzie jedna przeszkoda: wyświechtane złącze USB w telefonie


Reset robisz bez ingerencji PC. W tej kwestii telefon jest samowystarczalny