Wpis z mikrobloga

#motoryzacja

Murki zastanawiam się nad zmianą samochodu. Od 3 lat jeżdżę Hondą w benzynie + LPG. Auto dawno pełnoletnie, ale lekka konstrukcja daje całkiem przyzwoitą dynamikę, klimatyzacja i rozklekotane wielowahaczowe zwieszenie komfort a LPG miło zaskakuje na stacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kwestia jest taka, że powoli przymierzam się do czegoś trochę młodszego. Honda to fajne autko, nietypowa wersja bo bardzo bogata z USA, ja jestem drugim właścicielem. Gdybym miał czas i pieniądze to byłby z tego fajny youngtimer, ale w obecnej sytuacji nie ma raczej takich planów.

Moje pytanie jest takie, ile trzeba wydać, żeby możliwie bezpiecznie i bezawaryjnie jeździć(Wiem, tego mi nikt nie zagwarantuję. Civic odpukać nigdy się nie rozkraczył, prosta mechanika, było wiadomo czego się spodziewać)? Powiedzmy, że 20k to już górny maks. Chcę coś kompaktowego, jak nowsze auto to może i nawet B. Byle było w benzynie albo z LPG, klimatyzacja. Tempomat bardzo polubiłem, ale jakoś jego brak przeżyję. Zastanawiam się też nad automatyczną skrzynią, ale pewnie takiego wyboru nie będzie. Będę robił w miesiącu ze 4 trasy 100-250km każda, do pracy po mieście to kilka kilometrów.

Z jednej strony nie wiem ile chcę wydać, bo nic specjalnego nie oczekuję, nie chcę też później wiele na samochodzie stracić. Silnik benzynowy może być troszkę większy - takie 1.8 a nie 1.4, jeśli będzie się z tym wiązał wzrost dynamiki - przy LPG to aż tak ni boli na stacji.
Pobierz szczesliwa_patelnia - #motoryzacja

Murki zastanawiam się nad zmianą samochodu. Od ...
źródło: comment_EzK9LPVhz6AwjFvKk8tFZrUcIztxT54D.jpg
  • 4
@szczesliwa_patelnia: cóż, mam dla Ciebie miłą wiadomość - już prawidłową recepture znasz, musisz poprostu zmienić model na nowszy.
Europejskie/Amerykańskie japończyki + lpg i temat masz rozwiązany.
Z aut które są bardzo u nas "niedowartosciowane" na rynku wtórnym moim faworytem jest:
Scion tc
Scion to marka Toyoty na rynek USA, zrobili ją by lansować mniej emerycką markę w świecie ludzi 20-35 latków.
Samochód występuje z silnikiem Camry/Avensisa 2.4 VVT. Silnik jest niezawodny,
Pobierz quit13 - @szczesliwa_patelnia: cóż, mam dla Ciebie miłą wiadomość - już prawidłową re...
źródło: comment_iqPejDhA8HEdiKFEz94Aqtv3Fwyo8Ats.jpg