Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty Dlaczego w klientach typu Core jest coś takiego napisane że zaleca się do każdej transakcji odbiorczej tworzyć nowy adres odbiorczy. Jakie kryje się niebezpieczeństwo jeśli np będzie się używało ciągle jednego adresu odbiorczego. Podobna chyba sytuacja jest w trezorze że można generować nowe adresy dla każdej nowej transakcji odbiorcze. Po co to jest tak naprawdę? Chodzi o możliwość przejęcia kluczy?jakiś atak na adres?
  • 6
@Michaukso: aaa ok rozumiem. A skoro jest generowane np 10 adresów odbiorczych to czy oprócz kopii wallet.dat należy zrobić jeszcze kopię kluczy prywatnych dla każdego z adresów odbiorczych czy wystarczy dla pierwszego głównego? Zauważyłem także że przy wysyłaniu płatności właściwa kwota idzie na adres docelowy a pozostała przelewa się na automatycznie tworzony kolejny adres który nalezy do mojego walleta
@Michaukso: tak to wiem, ale jesli oprocz wallet.dat np chce miec kopia kluczy to musze generowac dla kazdego adresu osobno? czy tylko do jednego glownego. Bo ja z natury rzeczy nie trzymam zadnych walletów na komputerze.
@Krypto_TR: Klucze są generowane deterministycznie. Potrzebujesz tylko seeda. Za każdym razem, jak będziesz odtwarzał portfel z seeda, wygenerują się dokładnie takie same adresy.