Wpis z mikrobloga

@Pan_Wloczykij:
#uk #mortgage #negotiations #homebuyersurvey #emigracja

Witajcie Mirki,
macie może jakieś doświadczenie z negocjowaniem oferty kupna domu po tym jak home buye survey wróciła naświetlając wiele defektów w domu?

Ogólnie raport wrócił podając wartość nieruchomości równą wartości oferty którą złożyliśmy -150k. Domyślam się że jest ot częsta praktyka zważywszy, że wartość nieruchomości to dość płynna rzecz. Według mnie wartość powinna być podawana w widełkach.

Raport naświetlił między innymi 4 główne problemy (rating 3)
1) poszycie dachowe do częściowej wymiany (wg mnie ~2k za naprawę doraźna ale wymiana całości pochłonie 4-7k i skłaniam się ku tej opcji)
2)tie rods in cavity wall (łączniki ściany podwójnej) -wg mnie nie więcej niż 1-2k
3)trochę wilgoci w ścianie w holu ale nie powinno to być masywnym problemem.
4)outhouse / utility room - ściany do ocieplenia + wymiana dachu - 1k-2k

Myślę że całość prac budowlanych będzie się wahać w granicach 5k-11k.

Mamy w raporcie napisaną sugestie od wyceniającego że cena jest za wysoka i powinniśmy rozważyć renegocjacje. Przesłałem część raportu mówiącą o ocenie stanu domu i wymaganych prac do agencji nieruchomości wycinając część raportu mówiącą o valuation i wymazując dane surveyora.

Macie jakieś porady w jaki sposób rozmawiać z agencją sprzedającym aby zejść trochę z ceny?
  • 3
  • Odpowiedz
@Pan_Wloczykij: To jest troche loteria, jak to z targowaniem ty mowisz ze mozesz zaplacic tyle a tyle, a wlasciciel moze sie zgodzic, zaproponowac cene po srodku lub calkowicie wycofac.
Nie chce nic podpowiadac na wypadek gdyby podpowiedz okazala sie zla to moze miec powazne konsekwencje.

Ale powaznie bym sie zastanowil nad tym domem. Wilgoc na scianie moze wskazywac na jeszcze inne problemy, a dodatkowo na stowe po zakupie dojdzie jeszcze cos
  • Odpowiedz
  • 0
@piwniczak surveyor zauważ charakterystyczne pęknięcia na ścianie (poziome) oraz ugiecie nad oknem co może świadczyć o pękniętym nadprozu okiennym. Rozmawiałem z surveyors i wilgoć nie jest aż tak dużym problemem wg niego tylko w ścianie pod schodami. W tej chwili Rozważamy wycofanie się (nasze dotychczasowe koszty to 200survey +200prawnik) jeśli pójdziemy z procesem dalej to z specjalistycznym surveyed dla wilgoci +tie rods badane kamerka z określeniem kosztów.
Byłeś może w takiej sytuacji?
  • Odpowiedz
@Pan_Wloczykij: ja ci moge napisac jak wygladala negocjacja u mojego znajomego tyle ze..... byla to negocjacja w druga strone. Dom do wiekszego remontu pod miastem. Wystawiony za kwote kolo 120. Znajomy sklada oferte do agencji, dostaje odpowiedz ze tez jest inna oferta. Sklada druga 125,okazalo sie ze przebili go, i tak sie przelicytowywali az znajomy sie #!$%@? i powiedzial ze daje £5 wiecej niz oni. I chyba kupili za 140 ten
  • Odpowiedz