Wpis z mikrobloga

  • 0
@pojke2 jaka jest przewaga kielichowego nad ręcznym? Myślę na Braun MQ 9087X - ale jako że jestem zielony w temacie wolę się poradzić? Ktoś ma jakieś doświadczenia?
  • Odpowiedz
@FeniEnt: płacisz 5 tys. zł używasz tego na ok. 15 % możliwości - to po pierwsze. Za 2 kloce dostaniesz podobny sprzęt Tefala z większą misą, co wazne jest przy dużej rodzinie. Mógłbym tak wymieniać całą noc.

@smieszke: jest jedna podstawowa różnica, lód - twoim sprzętem go nie skruszysz, bo możesz stępić ostrze, a te wszystkie gadżety:
1. malakser i tarcza do frytek - chce Ci się wystawiać cały sprzęt
  • Odpowiedz
@pojke2 każdy płaci za tyle, za ile chce. To samo z autami, każde jeździ, wiele ma klimę, wspomaganie i inne bajery i jedne kosztują 50k a drugie 300k, więc nie przesadzaj.
  • Odpowiedz
@let_it_be: tak, tanim i drogim autem stoisz w tych samych korkach, pamiętaj producenci zawsze mówią o zaletach nigdy o wadach - dealerzy aut nie mówią, że statystycznie jesteś bardziej narażony na wypadek w aucie niż poruszając się rowerem, czy piechotą.
  • Odpowiedz
jaka jest przewaga kielichowego nad ręcznym?


@smieszke: kielichowy to tylko blendowanie w kielichu na jednolitą masę - owoców na mus, koktajle, warzywa na zupę, namoczone orzechy na masło orzechowe [wygrzebywanie tego z kielicha to makabra]. Dobry, naprawdę dobry sprzęt to Vitamixx, ewentualnie Kitchen Aid.
Bierz tego Brauna i ani się nie zastanawiaj. To jest tylko 5-6 stówek za wypasiony zestaw, którym zrobisz wszystko. Ja mam siódemkę, kupowałam w grudniu 2013 i
  • Odpowiedz
@smieszke: jakość wykonania i moc - 950W to naprawdę dobra siła. Dalej - ilość dodatków - możesz siekać, mieszać, trzeć i kroić na talarki + nie wiem co tam jeszcze w zestawi, moi rodzice mają rózgę i nasadkę do puree oraz mały pojemnik 0,3ml. Ja mam pojemnik 0,5ml imo warto mieć oba jak się dużo gotuje i .. ma miejsce w kuchni (,)
Co masz w blenderze
  • Odpowiedz
  • 0
@matra to jeszcze jedno... Przy Braun MQ 7 jest napisane że kruszy lód, przy 9 tego nie ma. Czy należy, to rozumieć że nie da rady/nie powinno się tego robić?
  • Odpowiedz
@smieszke: imo 950 czy tam 900W skruszy nawet bez specjalnych ostrzy, ale nie próbowałam, bo nie mam takich potrzeb. Do kruszenia lodu jest oddzielny pojemni - wyższy, wąski i ma inaczej ułożone ostrza: https://www.google.pl/search?q=braun+do+kruszenia+lodu&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjLidfItoDUAhUKhSwKHWFBAFcQsAQIbg#imgrc=1_tRCjVj6ehbeM: zapewne i do 7 i do 9 to będzie ten sam kielich, ale poszukaj sobie więcej info na wszelki wypadek.
  • Odpowiedz
  • 0
@matra nigdzie nie ma informacji o kruszeniu lodu w przypadku modelu z serii 9. Nie sądzę aby był to przypadek. Czy byłabyś tak miła.i zweryfikowała u rodziców czy jest taka możliwość, ewentualnie czy pojemnik do kruszenia lodu z 7 pasuje do 9?
  • Odpowiedz
@smieszke: te, colego, co Ty mnie to za głupoty opowiadasz? ( ͡º ͜ʖ͡º) https://www2.braunhousehold.com/pl-pl/products/przygotowywanie-posilkow/blendery-reczne/multiquick-9/mq-9045-x/?sku=0X22111179#features
tyle że to inny zestaw niż ten, który Ty chcesz - Tobie brakowałoby samego kielicha 1,25L
"
Blender kielichowy 1,25L

Blender kielichowy jest praktyczną przystawką, wyposażoną w nóż do szatkowania oraz nóż do kruszenia lodu. Pomoże wykreować aromatyczne zupy kremy, sosy, jedwabiste puree, potrawki i dania dla dzieci, ziołowe dressingi, ciasta na
  • Odpowiedz
  • 0
@matra zagranie firmy na granicy faulu. Komponują najbogatszy zestaw bez kielicha do kruszenia lodu za który w dosprzedazy każą sobie płacić prawie 200 zł. Gdyby kruszenie lodu było jeszcze jakaś mało istotna funkcją przy blenderze, a dla mnie to jedna z ciekawszych opcji. Już niemalże zakupiłem ten model, a teraz pozostaje rozejrzeć się u konkurencji.
  • Odpowiedz