Wpis z mikrobloga

Doda ogłosiła na swojej stronie konkurs polegający na tym, że internauci mieli głosować na szczytny cel, a piosenkarka wpłacić na ten cel pół miliona złotych. Internauci wybrali schronisko dla psów, jednak Doda zdecydowała się wpłacić pieniądze na leczenie 2-letniego dziecka, co umotywowała chęcią uratowania czyjegoś życia. Dodatkowo zapowiedziała przekazanie 10 tysięcy na rzecz fundacji dla zwierząt. W międzyczasie na jej stronie rozpętała się burza, bo ludzie byli wściekli, że Doda mogła wybrać pomoc dziecku zamiast pieskom. Wiecie co? Dla mnie to jest obrzydliwe. Coraz częściej czytam, jak to wszyscy chcą pomagać pieskom, bo ludzi nie lubią. Nie chodzi o to, by nie mieć empatii wobec zwierząt, ale by nie wyzbywać się jej wobec ludzi. Na miejscu Dody zrobiłabym to samo.

Fani mieli zgłaszać cel, na który przekażę pieniądze z licytacji. Kocham zwierzęta, jestem straszną psiarą. Co roku wpłacam z podatku pieniądze na zwierzęta, lepiej dogaduję się ze zwierzętami niż z ludźmi. Ale miałam potrzebę uratowania życia, wybrałam 2-letniego chłopca. Mimo moich apelów internauci wybrali schronisko i postanowiłam ze swoich prywatnych pieniędzy przelać 10 tysięcy na schronisko. Dzień później zwolennicy fundacji zaatakowali mnie w sposób tragiczny. Dostałam wiadro pomyj na łeb, że chłopiec i tak umrze, a szczeniaki można uratować. Dla tej fundacji jest totalny ban, nie będę zgadzać się na takie zachowanie, będę pomagać tym, którzy to doceniają, oczekuję szacunku. Wycofałam się od razu jak tylko dostałam miliony wiadomości, że przekazałam tylko 10 tysięcy i wolę uratować chłopca, a nie psy. Jest mi przykro.


#patologiazewsi #zwierzeta #rakcontent
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tylko nas (co niektórych czasami) przed zrobieniem tego hamuje myślenie perspektywiczne oraz zrozumienie łańcucha przyczynowo-skutkowego.


@Radeg90: No i tu trafiłeś.
Pozatym człowiek ma tez sumienie , dla przykładu jeśli jest jakaś dziewczyna która ci się podoba i fantazjujesz o róźnych czynnościach z nią , wątpie by jedyną przeszkodą dla gwałtu było : 'przecież pójdę siedzieć" twoje sumienie napewno nie pozwoliłoby ci na to bo zapewne wiedziałbyś że zraniłbyś ją w
  • Odpowiedz
@Kiciuk: Tyle, że pies również rozumie taki łańcuch, z tym, że jedynie bezpośredni (czyli coś, co ma natychmiastowy rezultat, np. dotkniesz - parzy, albo aport). Jeśli suka nie ma rui, nie da się na siebie wejść i będzie agresywna wobec starającego się samca. I to w sumie działa trochę podobnie u ludzi, bo kobiety mają dni, gdy bardzo im się chce i dni, gdy kompletnie im się nie chce w
  • Odpowiedz
@drcmlf: Możesz jakoś rozwinąć, Jeśli ktoś ma własne pieniądze i woli je wpłacić na schronisko dla chorych psów zamiast na chorego dziecka to dlaczego jest chory,
A co jeśli pies uratował mu kiedyś życie.
Wiesz, ze to praktyka faszystów ? Jeśli nie myślicie tak jak my myślimy to jesteście chorzy
  • Odpowiedz
@nerana112
tydzień życia dziecka
vs

pozbycie się bezpańskich psów na lata (rozbudowa schroniska, usługa wyłapywania psów świadczona miastu) które mogą pogryźć kilkoro ludzi przez ten czas

Naprawdę ? Niby w czym przedłużenie agonii dziecka o tydzień ma być pomocne ?
  • Odpowiedz
Im bardziej ktoś bezwolny i nieświadomy, tym lepszy?

Nie. Ale i tak uważam, że ludzie są przereklamowani. Ludzie ,,kochają'' kogoś czy jakąś rzecz, tak długo jak daje im ona emocje. Pozytywne, negatywne, to czasami nieistotne. Miłość bezinteresowna po prostu w kontaktach międzyludzkich nie występuje. Tak jak długo żyję na tym świecie, tak dalej zadziwia mnie , jak bliskie niegdyś osoby mogą mieć na ciebie totalnie #!$%@?, mimo że żadnej szkody im nie
  • Odpowiedz
@Sandman

Kto stawia zwierzęta ponad ludzkie życie, jest zwyczajnie popsuty m czlowieczkiem.


Czyli każdy kto wpłacił kiedykolwiek choćby złotówke na cele charytatwne związane z psami jest popsuty bo mógł wpłacić na człowieka ?
Hmm zdziwiłbyś się ile takich popsutych ludzi jest na świecie
  • Odpowiedz
@Haradrim Jak będziesz miał swojego szkraba zrozumiesz jak bardzo #!$%@? Cie los wszystkich psow świata i okolicy gdy w grę wchodzi życie albo zdrowie młodego. Dla mnie ten młody jest i oby w przyszłości był obcym człowiekiem, ale staram się tylko wyobrazić co czuje jego rodzina, bliscy i wszyscy którzy mają z nim do czynienia i bez wahania przekazał bym hajs z licytacji na młodego właśnie... Schronisko da sobie radę i
  • Odpowiedz
@augusto-mises

po prostu nie przewidziała ze ludzie są tak #!$%@?, ze woleliby nakarmić psy zamiast wyleczyć dzieciaka. Osobiście tez bym tego nie przewidział i złe bym sie czuł topiąc w ten sposób pieniądze, które mogły pomoc drugiemu człowiekowi.


#!$%@? to są ludzie którzy mają problem na co inni ludzie wolą przeznaczyć pieniądze,
Lepiej przedłużyć agonie dziecka nic rozwiazać problem chorych bez opieki lub bezdomnych psów na dużym obszarze miasta, To jest
  • Odpowiedz
@Shanny: powiem Ci, że znam tą fundację, która wygrała. I już mieli rozplanowane na co je wydadzą i nawet nie wiesz jak się cieszyli. A tu taki #!$%@?, nie mówiąc o to jak zaangażowali się w całą akcję.
  • Odpowiedz
@Shanny: a gdyby lajkami wygrało dziecko a Doda przekazałaby pieniądze na schronisko bo jakiś fan do niej napisał że biedne pieski to też byłoby spoko?
  • Odpowiedz
  • 1
@Shanny wiesz czemu ludzie wolą pomagać zwierzętom niż dzieciom?
Jest w sumie kilka przyczyn.

1) nad biednym dzieckiem się ZAWSZE ktoś ulituje. Zawsze. Nawet jeśli chodzi o terapię srebrem koloidalnym za pół miliona u doktora Zięby. Znajdą się ludzie, którzy zapłacą za fałszywą nadzieję dla rodziców.
2) dzieci mają rodziców, którzy powinni zapewnić im byt. Wykupić ubezpieczenie zdrowotne. Cokolwiek.
A bezdomne zwierzęta? Zwykle nie mają nikogo, umierają z chlodu, głodu i
  • Odpowiedz