Wpis z mikrobloga

Uff, w końcu udało mi się Polskę do końca doprowadzić. Mogło być lepiej, ale początek miałem słaby, TO zawierało sojusze na przemian z Węgrami i Danią i nie miałem jak ugryźć przez 20 lat. Gdzieś koło 1600 wpadł mi PU z Francją [po wojnie sukcesji], potem to już tylko dorzynanie HRE i wojny o kolonie. Ale cel osiągnąłem, Polska na całą Europe [GB nie liczę bo oni są inni ( ͡° ͜ʖ ͡°) ]. Wpadło też kilka achivków. Przypomniało mi się dlaczego nie lubię grać po 1650: AI buduje wszędzie forty lvl 6 i 8 i oblężenia trwaja po kilka lat nawet jak 100k stack zaparkuje.

#eu4
Pobierz Chocholix - Uff, w końcu udało mi się Polskę do końca doprowadzić. Mogło być lepiej, ...
źródło: comment_DyIdVPcZVRSIuiVwLpQGhAh3Z45KcbyI.jpg
  • 9
@Dziadekmietek: generałów też miałem słabych w siege, ale przynajmniej często +6 shock dostawałem.
@Wasylij_Pupkin: ciekawy ten link, ale piszą też że np. w najgorszym wypadku siege dla mnie zacznie się przy -11 punktach. Dodaję +5 z artylerii +2 z generała [tyle najczęściej miałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) ] +1 za Barrage to i tak wychodzi -3. A trzeba mieć minimum +6 punktów aby miec szansę na