Wpis z mikrobloga

Chcę zaopatrzyć się w #arduino jak najmniejszym kosztem. Z tego co czytałem nie ma sensu kupować oryginału, tylko teraz pojawia się problem ze znalezieniem odpowiedniej płytki. Arduino Uno występuje z kilkoma mikrokontrolerami - ATmega328P, ATmega16U2. Na co powinienem zwracać uwagę. Który układ powinienem wybrać?
Na #banggood mam kupon 5$, ale z tego co widzę na #aliexpress może być taniej.
  • 16
  • Odpowiedz
@TheOldMan: Problem w tym, że nawet nie wiem czego potrzebuję :D
Będę zaczynał od podstaw. Na razie jestem na etapie kompletowania elementów. W planach mam system oświetlenia pod biurko, ale na pewno na tym się nie skończy.
  • Odpowiedz
@Komhir: Dopóki nie masz sprecyzowanego co chcesz zrobić, bierz z dowolnym mikroprocesorem i dowolnym kontrolerem, 328P czy 16u2, ch340g czy coś od atmela - nieważne, wszystko działa tak samo, a różnice wychodzą tylko przy bardzo skomplikowanych zastosowaniach
  • Odpowiedz
Na razie chodzi mi o same arduino. Już zamówiłem kilka rzeczy na aliexpress, bo oddzielnie wychodzi taniej niż w zestawie.
Czym się różni model Uno od Nano oprócz rozmiaru?
  • Odpowiedz
I jak to jest z tymi pinami z dołu służącymi do podpięcia arduino do płytki zwanej Breadboard? Jeśli ich nie ma to będę musiał je przylutować?
  • Odpowiedz
Na co powinienem zwracać uwagę. Który układ powinienem wybrać?


@Komhir:

na google i poczytanie sobie na poczatek w co sie w ogole pakujesz. I jakie konsekwencje bedzie miec wybor konkretnej plytki.
  • Odpowiedz
Na co powinienem zwracać uwagę. Który układ powinienem wybrać?


@sylwek2k: Wpisałem w google zapytanie i wyskoczyła mi strona wykopu z moim postem jako pierwsza :D Po za tym nie znalazłem nic co odpowiedziało by na moje wszystkie pytania. Gdy wpiszę "arduino uno różnice między mikrokontrolerami" i tak w wynikach dostaję "jakie arduino wybrać UNO, NANO, PRO..."
  • Odpowiedz
@Komhir uno to duże, nie musisz nic lutowac, bez płytki stykowej się obędzie bo masz wtyki na takie kabelki. Micro i Nano nie mają, mają tylko wyprowadzone goldpiny, możesz wlutowac albo wsadzić w stykowke. W uno masz jeszcze mikrokontroler często w obudowie dip i łatwo możesz go wymienić. Te mniejsze mają SMD
  • Odpowiedz