Wpis z mikrobloga

Cała sprawa #magdazuk super pokazuje dominujący dzisiaj w Polsce typ mentalności. Moim zdaniem dziewczyna była po prostu ewidentnie zaburzona psychicznie, pojechała do Egiptu, pewnie popełniła samobójstwo. Najciekawsze są jednak reakcje na tą całą historię.

Przede wszystkim reakcjami rządzi strach. Ludzie się boją tych strasznych Arabów - Muzułmanie pełnią dzisiaj taką role jak kiedyś czarownice - można ich o wszystko obwinić. Więc zaraz pojawił się oczywiście wątek, że to nie mogło być samobójstwo, że na pewno ją porwali, zgwałcili, podali narkotyki itd itp. Żadnych specjalnych dowodów na to nie ma a zaraz pojawiały się plotki.

Nie wiem jak to się stało, że w przeciągu kilku lat staliśmy się tak zalęknionym i wystraszonym społeczeństwem. Kiedyś nie było tak, że ludzie się tak bali innych. Dzisiaj to uchodzi za oczywistość, że do Egiptu nie jechać bo tam Arabowie i Islam i terroryści. Do Francji czy Szwecji też broń boże. Do Brukseli? Absolutnie nie jechać - terroryści. Najlepiej w ogóle nigdzie nie jeździć i siedzieć w domu lub rodzinnym mieście. Na wakacje tylko nad polskie morze, nigdzie indziej. Wszędzie poza Polską czychają te okropne czarownice - ci straszni terroryści i gwałciciele.

Rozumiałbym taką postawe u jakichś emerytów. Ale wygląda na to, że taka jest postawa ludzi, którzy siedzą na wykopie, facebooku, twitterach itp. Więc pewnie w większości średnia wieku jest niska, może nawet ludzie w gimnazjum tak myślą.

Jest to zupełny brak ciekawości wobec świata. Zero zainteresowania kulturą innych krajów. Tych ludzi nie interesują jakies piramidy, sfinksy, pustynie czy Nil. Nie obchodzi ich bogata historia Maroka czy Tunezji. Dla nich to wszystko są po prostu źli Arabowie gwałciciele i najlepiej siedzeć w domu i nigdzie się nie ruszać. Umysły zamknięte totalnie.

#neuropa #bekazprawakow
  • 26
  • Odpowiedz
Wystarczy im jeden jakiś głupi zamach


@PafnucyMaj: No, jeśli zamachy (bo było ich wiele) terrorystyczne zniżasz do rangi głupoty, to ja nie mam pytań.
Idź się lecz
  • Odpowiedz
@PafnucyMaj:

Ludzie się boją tych strasznych Arabów - Muzułmanie pełnią dzisiaj taką role jak kiedyś czarownice - można ich o wszystko obwinić.


Otóż nie. Ludzie ich po prostu "nie lubią" (uznaj to za eufemizm oraz wzniesienie się na wyżyny dyplomacji wyłącznie z powodu, że na tym portalu jest moderacja, a ja lubię swoje konto) i Twoja tania manipulacja, w której próbujesz świadomą odrazę nazywać strachem niczego nie zmieni. Idź zaklinać rzeczywistość gdzieś indziej (to również potraktuj jako szczyt dyplomacji, myślę, że wiesz, co chcę Ci
  • Odpowiedz
@PafnucyMaj idz pieprz swoje farmazony gdzie indziej.
Ja juz przestalem walczyć z takimi jak Ty na zasadzie- patrz co sie dzieje w Europie za sprawą tych ludzi. Teraz odsyłam żeby sprawdził co się #!$%@? w ich piaskowych państwach. Zamachy na współwyznawców. Handel ludźmi. Scinanie homoseksualistów na glównych placach wiekszych miast u saudów. Traktowanie przyjezdnych z Bangladeszu czy innych biedniejszych państw jak ludzkie śmieci. Ograniczone prawa kobiet. Morderstwa honorowe bicie gwałty obrzezanie
  • Odpowiedz
Rozumiałbym taką postawe u jakichś emerytów. Ale wygląda na to, że taka jest postawa ludzi, którzy siedzą na wykopie, facebooku, twitterach itp. Więc pewnie w większości średnia wieku jest niska, może nawet ludzie w gimnazjum tak myślą.


@PafnucyMaj: Zaiste, nie doceniasz siły propagandy.

Jak ktoś jeździ po świecie, to wie jak jest. Jak nie jeździ, to poznaje świat z filmików z YT i niezależnych mediów ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz