Wpis z mikrobloga

993153 - 40 = 993113

Małe przygotowania pod pierwszą od niepamiętnych czasów setkę - jeszcze w tym miesiącu :)

przy okazji małe #chwalesie zakupem licznika na #rower - Sigma Rox 11.0 - nie żałuję ani centa wydanego na to ustrojstwo :D

Co prawda synchronizacja z aplikacją na telefonie po blutku działa jak jej się chce, niemniej jednak podpięcie kablowe pod kompa nie generuje żadnych problemów.
Za to wszędzie hejtowane powiadomienia trafiają w czasie jazdy na licznik bez problemu (sprawdzone z messengerem fejsbukowym)

jeżeli ktoś rozważa zakup to polecam, bo w tej cenie wydaje się naprawdę ok

Statystyki:

Dystans: 40 km
Czas: ◷01:44:35
Średnie tempo: 2:35 min/km
Średnia prędkość: 23,15 km/h
Kalorie: 3255 kcal
Średni puls: ❤149.4bpm
Maksymalny puls: ❤168bpm

W tym tygodniu to już 40km!
#rowerowyrownik #ruszmirko
sherkhaan - 993153 - 40 = 993113

Małe przygotowania pod pierwszą od niepamiętnych cz...

źródło: comment_YkmzJm9BdSrFRquQKufnSk0c9LWdEezf.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@sherkhaan: Super mireczku! Powodzenia przy biciu setki :) A tak z innej beczki to skąd wziąłęś te kalorie w podsumowaniu? Czy są to wartości rzeczywiste, z jakiejś apki? Wydaje się że ponad 3 tysiące kalorii to strasznie dużo. Na przykład przy podobnym kilometrażu i średniej prędkości w endomondo pokazuje mi niecałe 1000 kcal spalonych. Wiem że są to wartości bardzo na oko no ale rozbieżność jest spora.
  • Odpowiedz
@snahh: to ja może dodam jedną rzecz, jaka w pewnych okolicznościach może drażnić ;)
mianowicie przy zmianach kierunku jazdy nawet podążając za ściężką, to absolutnie wyświetlacz nie jest płynny, co w przypadku kluczenia (jeżeli jest sporo zmian kierunku na przestrzeni np 20 metrów) to może być konieczne spore zwolnienie. W czasie zwykłej jazdy widać jednak wyraźnie że trzeba skręcić i gdzie, a skala grafiki jest dynamiczna (widać to po przykładowym odcinku
  • Odpowiedz
@sherkhaan: wielkie dzięki za info :D a jak to jest z ładowaniem tras do "nawigacji"? można wczytać pliki gpx z Route Buildera ze Stravy czy trzeba korzystać z Sigmowego Data Center?
  • Odpowiedz
@snahh: użycie data center jest konieczne żeby wysłać cokolwiek na ROXa, bo komunikacja z apką w telefonie przez blutka działa "różnie". Żeby z kolei wgrać gpx'a do datacenter trzeba mieć zarejestrowaną aplikację, ale w zestawie z licznikiem dają klucz licencyjny W każdym razie nie sprawdzisz tej funkcjonalności na wersji demo dostępnej do pobrania. Sam import z gpx do datacenter i pozniej wysłanie do urządzenia to dosłownie sekundy
  • Odpowiedz
@KierownikW10: na wstępie to trzeba powiedzieć. że to nie do końca jest nawigacja. Możesz mieć na urządzeniu ścieżek ile tylko chcesz (z jakimś tam wiadomo ograniczeniem), ale przełączenie się na inną wymaga "zakończenia treningu" czyli później prawdopodobnie np do wrzucenia na stravę będziesz mieć 2 lub więcej (dla kilku przełączeń) wpisów.
Ponadto jest to trochę bez sensu, chyba że już w momencie planowania wiesz w którym miejscu trasa się może spieprzyć
  • Odpowiedz
@sherkhaan: przymierzam się do zakupu tego licznika, ale powstrzymuje mnie jeszcze bug, o którym piszą w internetach, a który sprawia, że po imporcie danych z Data Center do Stravy parametry „elapsed time” i „moving time” mają taką samą wartość mimo aktywnej autopauzy i postojów na trasie. Czy mógłbyś, proszę, potwierdzić, czy problem wciąż występuje w najnowszej wersji Data Center?
  • Odpowiedz
@tym11: już miałem pisać, że dupa i dalej są takie same, ale w sam raz zorientowałem się, że DC nie prosi się o aktualizację sam z siebie. Po aktualizacji do 5.2.8 czasy te są różne - zgodne ze wskazaniami samego DataCenter
  • Odpowiedz