Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #peugeot #307
Witam, mireczki czy macie jakieś pomysły/doświadzenia z wodą zbierajacą się w "rewirze" kierowcy w peugot 307 SW kombi?
#na pewno nie cieknie nagrzewnica
#uszczelnilem plastik koło przedniej szyby (podszybie?)
nie mam pomysłów więcej gdzie może cieknąć, bo tylko pod kierowcą zbiera się woda.
Czy sfatygowana uszczelka drzwi może tak puszczać wodę?
Jakieś protipy jak najłatwiej namierzyć nieszczelność/

pozdro
  • 17
  • Odpowiedz
@piastun: nie znam sie na pugach ale wewnetrzna uszczelka w vag'ach tak robi jak pusci ,wiec możesz sprawdzić czy przez drzwi nie cieknie jeszcze.
  • Odpowiedz
@piastun jakoś dokładniej gdzie jest mokro? Ja nie miałem uszczelki na łącznik wezykow wody z chłodniczką klimy i sobie tak bardzo powoli kapało co objawiało sie dopiero po uruchomienie nagrzewnicy
  • Odpowiedz
@piastun: mialem na mysli szyberdach - nie wiem czy masz . Postaraj sie wytrzec na sucho i sprawdz chociaz kierunek - czy prawa czy lewa noga pierwsza mokra. Bedziez wiedzial mniejwiecej gdzie szukac.
  • Odpowiedz
Mam takie "sankii" na dachu czy tamtędy wodą może się dostawać?


@piastun: Znajomy szukał u mnie przecieków właśnie w dachu, okazało się, że to jednak podszybie ;-)
  • Odpowiedz
@piastun chodzilo mi bardziej czy od zewnetrznej strony bardziej przy slupku drzwi czy od wewnetrznej od strony konsolety czy masz plame na cala szerokosc pedalow? Mi nie cieklo tylko sie delikatnie pocilo na laczniku po wlaczeniu nagrzewnicy jak goraca woda zaczynala krazyc
  • Odpowiedz
@elemenTH: @tasiorowski: @ubeusz: @szaremyszki: w sobotę miałem chwilę wolnego i posikałem samochód wodą na bogato i wnioski są takie.
Woda na pewno nie dostaję się uszczelkami przez drzwi, Podszybie tez wydaje się szczelne.
Może ta woda, która jest pod dywanikami nie zdąrzyła wyparować od czasu kiedy uszczelniłem podszybie. Fakt, że to robiłem z pół roku temu ale samochodem było jeżdzone bardzo małe więc może parowanie w zimę zachodzi
  • Odpowiedz
@piastun a masz w tym aucie panoramiczny dach?
Ogólnie jak miałeś tam wodę to tak lekko nie odparuje. Weź to wszystko tam rozbierz i pod wykładnią będzie taka pianka wygłuszajaca która pewnie będzie zgnojona. Ja u siebie musiałem wyciąć ta przemoczona część, kupiłem na allegro matę do wygłaszania aut, dociąłem na wymiar i dopiero jak wysuszylem wykładzinę złożyłem wszystko z powrotem.
  • Odpowiedz
@piastun: Jak jest problem z dojściem to wywal fotel, pozdejmuj wszelakie ustrojstwo co trzyma wykładzinę żebyś mógł ją sobie jak najbardziej unieść wymacaj dokąd jest mokra i tnij.
Chyba że będzie dojście jak odsuniesz na maksa fotel do tyłu.
  • Odpowiedz