Wpis z mikrobloga

Mireczki przydomowa oczyszczalnia ścieków? Ktoś ma? Jak wyglądają koszty.
Obecnie u mnie jest szambo "dwu komorowe" czyli dwa doły i kręgi betonowe.
Tak sobie myślałem, że nie głupie by było przerobić je na przydomową oczyszczalnię i raczej nie powinno być z tym problemów. Bo te dotychczasowe szamba służyły by jako osadniki.

Tylko problemy takie.
1. Nie wiem jak to w przypadku rozbudowy/przebudowy ale podobno taka oczyszczalnia musi być 2 metry od końca działki. Obecne szamba są przy samym płocie.
2. Najczęsciej widzę opcje, gdzie woda jest potem rozprowadzana rurami, tylko u mnie problematyczne było by ich rozłożenie. Ale kiedyś widziałem opcję, naziemną czyli jakoś tam przygotowana ziemia, pewnie jakieś drenaże, kamienie itp i na tym tatarak czy coś innego. To by było chyba łatwiej zrealizować. Tylko jak duża powierzchnia jest na to potrzebna?

#budujzwykopem #budownictwo #dom #idiotabuduje
  • 16
@ElCidX koszt montażu to jakieś 2000-3000, w tym koszt kruszywa koło 1500 i drugie tyle za samą oczyszczalnie.
Posiadam oczyszczalnie z trzema drenami, sam ja montowalem.
Rodzice mają zamiast nitek drenujących, jeden wielki dren(kosz?), montaż wykonywała firma.
U mnie działa to nawet w miarę dobrze, ale starsi na swoją narzekają , czasem woda ma problemy z ujsciem.
Dodam ze mamy identyczny poziom wód gruntowych.
@ElCidX idzie w ziemię ale wcześniej łądują pod niego kruszywo do filtracji i chyba na gore geowloknine. Sprawdź na stronie producenta co podałem wyżej, tam znajdziesz vwiecej szczegółów.
@ElCidX: mam bioekocent 3300 podłączona pod studnię chłonną. Bakterii już nie sypię od kilku miesięcy więc zostaje tylko koszt prądu do pompki.