Wpis z mikrobloga

Wykopki z #poznan, niedługo się przeprowadzam ze swój #rozowypasek ze wsi do miasta i się zastanawiam, ile Was kosztuje miesięcznie życie w Poznaniu? Celujemy w coś raczej standardowego, bez luksusów - kawalerka, jedzenie w domu, tranport miejski, no i internet obowiązkowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 28
@enslavedeagle: Kawalerke mam po kosztach 1200 ( cena mega dobra, ciężko znaleźć dobry stan za taki hajs) z opłatami typu Peka -99 zeta net z prądem -150 mamy 1450, można zaokrąglić do 1500 na pierdoły do domu. W dwie osoby można liczyć jedzenie 30 zeta na dzień czyli 1500 + 900 i żyjecie normalnie, z spoko jedzeniem, nie jak studenty
@ykuleczka a w jakim miejscu ta kawalerka, blisko centrum?
Moj niebieski jak jeszcze wynajmowal kawalerkę to kosztowala 1000zl dla wynajmujacego i 300zl rachunkow :D ale tez sie nagimnastykowal zeby ja znalezc bo byla dosyc spora i spoko standard. Inne oferty pamietam 1200-1400zl samego najmu w gorszym standardzie. Ogolnie da sie cos znalezc ale trzeba byc cierpliwym
@Shyvana: ogólnie teraz szukanie mieszkania to jest jakaś porażka - na OLX czy OtoDom same oferty typu "1000 zł", "1100 zł", "1050 zł", otwierasz takie ogłoszenie a tam "Cena najmu to 1400 + opłaty" ( ͡° ʖ̯ ͡°) biłbym #!$%@? kablem tych ogłaszających
@enslavedeagle kazdy przez to przechodzil, jak jeszcze nie mieszkalismy razem i niebieski szukal kawalerki to samo bylo. Albo ze w cenie nie ma rachunkow dowiadywalam sie na ogladaniu mieszkania xD
A ta kawalerka za 1300zl juz z opłatami to byl jakis jednorozec xD bylam pierwsza ogladajaca, 20min po ukazaniu sie ogloszenia i tego samego dnia podpisana umowa xD
@Shyvana: Piątkowo, koło wieży RTV więc daleko. Szukałem na początku marca, tragedia, jak kolega wyżej. Ceny typu 1100 + nagle czynsz aż 300 xD naprawdę trzeba być mega cierpliwym. Znalezienie czegoś w okolicach jak ja, czyli 1.2k (najem + czynsz) jest bardzo trudne. Miałem mega szczęście czyli znajomości, heh.
@enslavedeagle: Niech Twój różowy także pali wroty do pracy to będzie git. Elo Junior tester here ( ͡° ͜ʖ
Piątkowo, koło wieży RTV więc daleko


@ykuleczka: ja to bym się cieszył z takiej okolicy, zajebistą lecznicę weterynaryjną tam mają, ostatnio tam często bywam z chorym gryzoniem. :P

Niech Twój różowy także pali wroty do pracy to będzie git.


@ykuleczka: na razie maturę robi, ale już sobie ustawia miejscówkę w kolcęter, gdzie pracuje jej kuzynka. Będzie git.
@enslavedeagle: @Shyvana: PTKWO na zawsze w sercu, całe studia tu przeżyłem, przeżyje i średni wiek! Najlepsza dzielnia bo przypomina "małe miasteczko" (z którego pochodzę). Bardzo dobrze się tu mieszka, w dodatku 2 galerie, pełno supermarketów i nawet slow foodów coraz więcej. W zasadzie 3 galerie, bo na podolany rzut beretem
Do tamtej kliniki też swojego zwierzaka będę zabierał, skoro polecacie () (tylko muszę
@ykuleczka ja już od 10 lat piatkowo i tez mi sie podoba () bardzo ładna i zielona dzielnica, blisko do centrum z dobrym połączeniem i wszystko jest co potrzebne
A co chcesz miec za stworka? :3
@enslavedeagle: remontuje od podstaw czyli wlasnie zostala wymieniona hydraulika. sa nowe okna i kaloryfery. jak dlugo mi zejdzie? nie wiem dokladnie. zalezy jak ktos szybko potrzebuje :) stalo w sumie 9 lat puste wiec raczej mi sie nie spieszylo :)