Wpis z mikrobloga

@Boski_Szymon wzory mi się na studbazie przydały. Ale już znajomość takich wysrywow jak nad Niemnem czy Kordian no cóż... Nie bardzo.

Język polski w liceum to były zmarnowane 20% wszystkich godzin lekcyjnych w tych 3 latach.
  • Odpowiedz
@Boski_Szymon: Zgadzam się ale uczy jednak czegoś. Uczy korzystania ze wzorów, szukania ich i rozwiązywania problemów wg. wytycznych gdzieś tam znalezionych. Gdyby taki jeden z drugim w ogóle nie umiał żadnego wzoru to w życiu dorosłym miałby poważny problem z zastosowaniem innych wzorów do rozwiązania swoich problemów np. pracy etc.

Dlatego m.in. żałuję że tak bardzo po macoszemu traktuje się np. fizykę w szkole często ucząc totalnie odtwórczo z podręcznika
  • Odpowiedz
  • 1
@03lve37912 Nie stchórzę! Powiem Ci nawet więcej. Tak się składa, że studia polonistyczne skończyłem 7 lat temu i w pewien sposób od tamtego czasu pracuję nawet w zawodzie.

Powiem Ci nawet więcej! Bardzo szanuję wiedzę ścisłą i osoby, które nią władają. Mój wpis miał charakter humorystyczny. Bo tak samo mało komu przydają się wiersze Słowackiego, jak wzory skróconego mnożenia. Albo inaczej: i to i to jest wiedza, z której można, ale
  • Odpowiedz
@03lve37912: spoko gówno-burza, ale po tym jak powiązałeś matematykę z podłączeniem zmywarki zrozumiałem, że dajesz takiego raka, że bałem się dalej czytać. ( )
  • Odpowiedz
Człowiek wykształcony, erudyta, powinien mieć chociaż zdanie o "Nad Niemnem". Dzięki temu można dyskutować, rozmawiać, z ludźmi wykształconymi


@03lve37912:
O czym, o "Nad Niemnem"?
Jak chcę sobie porozmawiać o tym, co jakaś kobita sobie wymyśliła, to idę na ploty. Już lepiej rozmawiać o rozwielitkach, bo rozwielitki przynajmniej istnieją.
  • Odpowiedz