Wpis z mikrobloga

@Given nie spinaj sie. Na ebay potafią najgorszy szajs wystawić za kilka setek $. Żeby wycenić patrzy sie tylko na to za ile podobne zostały sprzedane. Podobnie na allegro-zeby wycenić zegarek najlatwiej przejrzeć zakończone aukcje (np w archiwum) i ceny sprzedaży.
Cena wynika przede wszystkim z koperty-jesli jest w pełni złota a nie pozłacana;) jak spróbujesz sprzedać to cenowo waga koperty w złocie plus coś za mechanizm ( ale zależnie od tego
@thewickerman88
@Admof ja i tak tego nie sprzedam. Chciałbym doprowadzić go do idealnego stanu i zachować jako pamiątkę rodzinną. Z tego co wyczytałem w internetach, to jest Szwajcarski zegarek, pokrętło na górze nie jest z pełnego złota, ale po zarysowaniu klapki w niewidocznym miejscu nie widać, żeby faktura materiału od spodu się zmieniała, więc podejrzewam, że jest z pełnego złota, a nie pozłacany.
Given - @thewickerman88 
@Admof ja i tak tego nie sprzedam. Chciałbym doprowadzić go ...

źródło: comment_5hnhN6tKbctVzM4fXZ6ORQ07X4vAKE7x.jpg

Pobierz
@Given to dobra postawa. Pamiatki rodzinne warto trzymać.
Spytaj na forum kmziz o polecanych zegarmistrzów w Krakowie (sam mieszkam we Wrocławiu więc znam tylko tutejszych). Jeśli balans jest cały to nie powinno być drogo z naprawą-pewnie odrobinę powyżej 100zl. Może nawet nie być zepsuty tylko za dlugo leżał :) sam parę miesiecy temu rozbierałem kieszonkę ktora nie chodziła, po lekkim rozrzuszaniu i wywaleniu paru paprochów śmiga idealnie.
Edit- chociaż jak przygladam sie
@thewickerman88: zegarek przeleżał około 70 lat nieruszany, dostałem go od prababci przed jej śmiercią. Po nakręceniu normalnie działa i tyka, chociaż dokładność wskazywania czasu jest... mocno przeciętna.