Wpis z mikrobloga

@Dindu_Nuffin: Ja bylem, co do noclegu, to dzielnica zależy od tego, co chcesz mieć blisko. Ja przez airbnb załatwiłem sobie apartament w starym mieście, ale na plażę musiałem jezdzic pociągiem. Moge CI polecić parę miejscówek/plaz/ciekawych miejsc, gdzie można dojechać koleją.
Oceanarium nie zrobiło na mnie większego wrażenia, chyba ze ktoś lubi tłoczyć sie w tlumie turystów. Nie wiem co CIe interesuje, wiec moge pozniej cos Ci wskazać.
@IncestuousFist: jadę na 3 dni, właśnie przeglądam noclegi w airbnb i wychodzi, że najpopularniejszą dzielnicą są okolice Piazza De Ferrari. Jednego dnia chcę pochodzić po mieście, drugiego wybrac się na plażę a trzeciego może podjechać do Cinque Terre albo coś w tym stylu :)
@Dindu_Nuffin: Dopeiro teraz znalazłem czas. Cinque Terre to zdecydowanie must see, kupuje się bilet całodzienny na koleje i zwiedzasz poszczególne miasta/miasteczka.
Co do plażowania w samej Genui, to poza Boccadasse zbyt wiele ciekawych miejsc nie ma. W Boccadasse jest restauracja, z jednym stolikiem idealnie nad morzem, aczkolwiek nie jadłem tam, wiec nie wiem jak wygląda pod względem kulinarnym.
Co ogladać w samej Genui? Piekny widok z Spianata Castelletto, warto pojeździć tramwajami/pociągami,
@IncestuousFist: Dzięki wielkie za odpowiedź. Ciekawe jest to co piszesz, żeby poruszać się pociągiem bo plan wycieczki jest taki, że samolot mamy do Mediolanu a stamtąd pociągiem jedziemy do Genui także chyba dobry strzał :)
A jak to jest z dojazdem do Cinque Terre? Najlepiej dojechac jak najdalej na wschód a później przemieszczać się w stronę Genui czy może wysiąść w konkretnym miejscu i zrobić sobie dłuższy spacer? :)